«Продавали» те, чого нема
33-річний житель Вінницького району був організатором групи інтернет-шахраїв, до якої також належали співучасники з Полтавщини.
Зловмисники розробили злочинну схему привласнення коштів під приводом продажу товарів через Інтернет та завдали громадянам збитків на мільйони гривень, загалом ошукавши близько 50 осіб з усієї України. Про це повідомляє Відділ комунікації поліції Вінницької області.
За словами начальника ГУ Національної поліції у Вінницькій області Івана Іщенка, підозрювані розміщували на популярному сайті оголошення про продаж неіснуючих товарів – сільгосппродукції, побутової техніки, промислових товарів, автотранспорту тощо. Умовою «продажу» була повна або часткова попередня оплата. Отримавши кошти від довірливих покупців, зловмисники на зв’язок більше не виходили.
Організатор групи добре орієнтувався в характеристиках товарів, які нібито продавав, детально «консультував» телефоном, тому у потенційних покупців не виникало підозр щодо можливого обману. Так, один із потерпілих за 34 тис. грн «придбав» квадроцикл, інший вніс 2500 грн авансу за тонну сортової бельгійської цибулі, якої у «продавця» насправді не було, як і квадроцикла.
Слідство виявило, що зловмисники працювали за чітко розподіленими ролями. Одна з учасників групи, мешканка Полтавської області, оформлювала на підставних осіб банківські картки, на які покупці переказували кошти за товар. Потім видурені гроші жінка переказувала на основний рахунок організатора…
Отже, за місцем проживання трьох фігурантів кримінального провадження здійснено обшуки (одночасно у Вінницькій та Полтавській областях), під час яких вилучили комп’ютерну техніку, банківські картки, мобільні телефони та інші речові докази злочинної діяльності. Встановлюється коло осіб, які входили до складу угруповання.
Організатора цього правопорушення затримано й поміщено в ізолятор тимчасового тримання. Йому оголошено про підозру в злочині, передбаченому ч. 3 ст. 190 Кримінального кодексу України (шахрайство, вчинене у великих розмірах або шляхом незаконних операцій із використанням електронно-обчислюваної техніки). Покаранням може бути до восьми років позбавлення волі. Наразі слідство триває.