Пропагував злочинний «руській мір»?

Службою безпеки України проведено обшук у помешканні митрополита однієї з єпархій на Вінниччині і в приміщенні єпархіального управління. До поля зору правоохоронців він потрапив після публікації матеріалів із закликом до міжконфесійної ворожнечі. Його також підозрюють у державній зраді і колаборантській діяльності. Повідомляється, що під час обшуків виявлено літературу, яка на всі лади вихваляє горезвісного путіна та його кривавий руській мір. Також йшлося про те, що священнослужителю в разі доведення його вини загрожує п’ять років позбавлення волі.

Після того владика на офіційному сайті єпархії зробив спробу спростування. Він категорично заперечує свою причетність до виявлених компрометуючих матеріалів і навіть говорить про замовний характер дій СБУ, нібито спрямованих на підрив авторитету духовенства УПЦ з метою захоплення кафедрального собору, як він висловлюється, «привілейованою релігійною організацією». І все це написано, звісно, російською мовою. Втім не секрет, що він  є росіянином, народився у сім’ї військових.

Тим часом у РПЦвУ, яка називає себе УПЦ, заявляють, що митрополит проходить у справі лише свідком. Тобто суперечливої інформації вистачає, ставити крапку в цих історіях ще дуже рано, про подальший розвиток подій маємо намір повідомити додатково. Зрозуміло лише одне: кількість виявлених ворожих проявів у цій конфесії має насторожити всіх, аби її підтримкою частина співвітчизників не наносила удар у спину нашим захисникам.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені