Професія, без якої важко уявити світ

Найкращих техніків-електриків готують у ВСП «Ладижинський фаховий коледж ВНАУ»

Пройти захоплюючий шлях навчання, освоїти престижну, затребувану спеціальність та отримати високу фахову освіту допомагають молодому поколінню на відділенні «Електрифікація та автоматизація сільського господарства» у  Відокремленому структурному підрозділі «Ладижинський фаховий коледж Вінницького національного аграрного університету».

Відділення «Електрифікація та автоматизація сільського господарства» ось вже понад 30 років пише свою успішну історію. Випускники відділення завжди показують високу професійну підготовку та гідно зарекомендували себе в енергетичному секторі не лише Вінниччини, а й далеко за її межами.

За роки роботи на відділенні «Електрифікація та автоматизація сільського господарства» сформувався потужний педагогічний колектив.  Висококваліфіковані викладачі та лаборанти забезпечують якісний рівень навчання та створюють усі умови для індивідуального розвитку студентів з урахуванням їх здібностей та психологічних особливостей.

Серед викладацького складу відділення доктор технічних наук, кандидат педагогічних наук та наукові кадри – автори підручників, навчальних посібників, методичних рекомендацій. Викладачі мають друковані праці у різних періодичних виданнях України та за кордоном, беруть участь у науково-практичних конференціях високого рівня, зокрема і в інших країнах.

Багато уваги приділяється обдарованим студентам, розвитку їх професійної майстерності та зацікавленості в майбутній професії. Педагогічний колектив відділення започаткував на теренах коледжу загальноміську науково-практичну конференцію «Молодіжний науковий форум», яка виправдовує свою назву  пошуком талановитої молоді серед учнів шкіл, студентів коледжів Вінницької області. Нині згадана конференція набула статусу всеукраїнської.

 Студенти відділення «Електрифікація і автоматизація сільського господарства» беруть активну участь у науковій, навчальній та громадській роботі коледжу, є постійними учасниками  конкурсів та олімпіад, мають безліч нагород і досягнень. Вони не лише успішно навчаються та зростають професійно, а й активно займаються волонтерською діяльністю, беруть участь у художній самодіяльності, займаються спортом. Студенти-електрики є лауреатами мистецьких конкурсів, чемпіонами спортивних змагань різного рівня, зокрема і міжнародних.

При постійній дієвій підтримці і допомозі директора коледжу Олега Цуркана співробітники відділення докладають максимум зусиль та не зупиняються на досягнутому. Свій багаторічний досвід, знання та навички передають студентам, кількість яких на відділенні збільшується з кожним роком.

Нині студенти здобувають фахові знання та вміння, використовуючи  обладнані на сучасному рівні аудиторії та лабораторії. У наявності також бібліотека, електронна бібліотека, методичні посібники, багато устаткування, стендів і наочного матеріалу для практичних занять.

Тут студентів готують до майбутнього життя та отримання цікавих пропозицій роботи.  Крім ступеня молодшого бакалавра за спеціальністю «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка»,  випускники додатково отримують робітничу професію електромонтера з ремонту та обслуговування електроустаткування, слюсаря з ремонту контрольно-вимірювальних приладів та водійські права категорії “В”. Важливим етапом підготовки студентів є проходження практики за кордоном.

Коледж має власний навчальний полігон, на якому знаходяться силовий трансформатор 35/10 кВА, РП 10 кВ (розподільчий пристрій), споживча трансформаторна підстанція та опори для практичного навчання для здобуття навиків студентів, монтажу повітряних ліній тощо.

Студентська молодь під час проходження практики має  можливість отримати навики з підйому на опору, навчатися виконувати в’язку проводів до ізолятору, а також виконувати монтаж повітряних ліній проводами СІП.

У 2021 році відбулося відкриття лабораторії альтернативних джерел енергії. За літній період за підтримки керівництва Вінницького національного аграрного університету та дирекції коледжу ВСП «Ладижинський фаховий коледж ВНАУ» була проведена колосальна робота з ремонту приміщення і облаштування сучасним матеріально-технічним забезпеченням для того, щоб студенти мали змогу отримувати практичні навички у стінах коледжу.

 Впродовж свого існування відділення випустило близько двох тисяч спеціалістів. Більшість з них продовжили навчання у Вінницькому національному аграрному університеті та інших вишах. Решта, влившись у трудові колективи, продовжили традиції відділення в процесі розбудови не тільки аграрного сектора України.

Олена ЧЕРВОНЧУК

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені