Про аграрну співпрацю з французами

У рамках проєкту децентралізованого співробітництва між Вінницькою областю і містом Вінниця та французьким містом Діжон і регіоном Бургундія відбулось підписання Меморандуму про створення інноваційного агропромислового кластера «AgroVin». Така співпраця відбувається за підтримки Міністерства Європи та закордонних справ Франції.

Як повідомляє сайт облдержадміністрації, участь у заході взяли директор департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку ОДА Володимир Мережко, заступник голови обласної ради Дмитро Чаленко, заступник Вінницького міського голови Андрій Очеретний, керівники агропідприємств та наукових установ Вінницької області.

За словами Володимира Мережка, створення своєрідної платформи для співпраці – агрокластера – дозволить об’єднати фермерів, сільськогосподарських виробників та переробників, сприятиме насамперед підвищенню ефективності і продуктивності місцевих підприємств агропромислового комплексу та підвищить додану вартість виробленої продукції. У свою чергу, кластер «AgroVin» є частиною масштабного проєкту, який передбачає співробітництво з французькою стороною за чотирма напрямами та спрямований на створення агропромислового кластера із залученням підприємств харчової промисловості регіону.

Учасники зустрічі визначили основні напрямки діяльності кластера, які передбачають розробку пропозицій для покращення ефективності ведення сільськогосподарського виробництва, сприяння впровадження інноваційних продуктів наукових аграрних установ області, проведення самостійних та спільних науково-дослідних робіт щодо створення та оптимізації нових агротехнологій, процесів переробки сільськогосподарської продукції, також надання консультаційних послуг.

Директор французького агрокластера «Vitagora» Крістоф Брейє зазначив: «Сьогодні «Vitagora», за прикладом якої створили агрокластер на Вінниччині, об’єднує 173 компанії і успішно працює в усьому світі. Мої побажання щодо вашого успішного розвитку мають підкріплюватися чітко сформульованим планом заходів, тому вам необхідно визначити власні конкретні цілі в короткій, середній та довгій перспективі та розробити Стратегію розвитку агрокластера».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені