Про новорічний «градус»

Лишилося кілька днів до новорічних свят, які зазвичай супроводжує вживання алкоголю. Якщо вам складно відмовитися від спиртних напоїв у цей період, спробуйте хоча б мінімізувати їхній негативний вплив. Пам’ятайте, що «рекомендованої» дози алкоголю не існує. Що менше ви вип’єте, то краще. Але якщо ви знаєте, яка доза алкоголю є для вас «прийнятною» та не спричиняє сп’яніння, намагайтеся її дотримуватися.

Похмілля – це інтоксикація організму, реакція на великі дози алкоголю і речовини, які утворюються при його розщепленні.

Коли етанол потрапляє всередину, організм працює на максимум, щоб швидше його переробити і вивести природним шляхом. Речовини, які при цьому виділяються – токсичні, тому людина й відчуває себе так погано. Найбільше страждають шлунок і печінка, а імунна система реагує як при запальних процесах.

У новорічну ж ніч похмілля посилюється через брак сну, бо організм не встиг відновитись. Тяжкість і тривалість похмілля у всіх різна: залежить від того, наскільки швидко організм переробить алкоголь – зазвичай на це потрібно близько доби.

Похмілля залежить не від складу алкогольних напоїв, а від кількості випитого спирту. Організм дорослої людини може впоратись із 10 грамами спирту за годину.

Чому кажуть не «понижувати» градус? Переходячи з міцних напоїв, зокрема віскі на пиво, люди починають пити швидше, адже слабоалкогольні напої просто легше пити.

Шампанське, пиво, слабоалкогольні напої й коктейлі зазвичай здаються менш шкідливими, але ними значно легше “перебрати”.

Варто пам’ятати, що організму, грубо кажучи, все одно, який алкоголь ви п’єте, він сумує усю кількість випитого.

ЯК УНИКНУТИ ПОХМІЛЛЯ

  • Найперше і найлогічніше – пити менше алкоголю.
  • Під час застілля “налягати” на овочі.
  • Пити якомога більше води.

Ці поради актуальні ще під час вечірки, але ось що робити, якщо час назад не повернути, а похмілля проявилось у повну силу? Тут дві новини: трохи полегшити його прояви реально, але чарівної пігулки від похмілля немає.

ЯК ЗМЕНШИТИ ПРОЯВИ ПОХМІЛЛЯ

Знову випити, але цього разу уже безалкогольних напоїв.

Алкоголь діє як сечогінний засіб і має здатність виводити воду з організму. Саме тому на наступний день після вечірки у вас болить голова, в роті сухо і мучить спрага.

  • Щоб відновити водно-сольовий баланс і вивести токсичні речовини з організму – треба пити достатньо води.

Кава не є особливо помічною проти похмілля, адже може подразнювати шлунок, слизова якого й без того уже подразнена алкоголем і токсичними сполуками при його розщепленні. Втім, кава може допомогти збадьоритись, а от млявість і апатія – часті супутники похмілля.

Часто можна почути пораду “випий розсіл”, і, звісно, відкриті вчора помідори до новорічного столу так і кличуть. Але немає ніяких даних, що розсіл якось лікує похмілля. Була гіпотеза, що розсіл може полегшити похмілля і зневоднення внаслідок того, що містить багато калію і натрію, які “вимиває” алкоголь, але дослідження цього не підтвердили.

Іншою ж популярною рекомендацією є “пиво зранку” або ж будь-який інший алкоголь у невеликій дозі, “щоб похмелитися”. Але це неправда, насправді ж вам стане лише гірше! А та реакція, яку можна спостерігати після пляшки холодного пива – ніщо інше, як викид дофаміну, таким чином прояви похмілля наче затьмарюються, і ненадовго ви відчуваєте себе краще. Потім похмілля повертається, а щоб подолати нову порцію алкоголю, організм витратить ще більше сил.

Чи дієві медичні препарати від похмілля? Вони не мають доведеної ефективності, хоча можуть полегшити деякі симптоми внаслідок регідрації.

  • Досить непоганим методом боротьби з похміллям буде прогулянка – помірний темп, свіже повітря можуть прискорити розщеплення алкоголю в організмі.
  • Поїжте! Навіть якщо нудить і нічого не хочеться, варто трохи поїсти – правильні продукти поновлять втрачені вітаміни і додадуть організму сили. Але не їжте жирну, важку, кислу чи гостру їжу, щоб не навантажувати травну систему.

Хорошими варіантами будуть: овочевий бульйон, яйця, молочні продукти, червоний перець, банани, авокадо, запечена картопля – у ній багато калію, який потрібний для нормальної роботи нервів і м’язів. Вівсяна і рисова каша, будь-які солодощі – глюкоза допомагає підвищити цукор у крові, який знижується при великих дозах алкоголю.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені