Путін діє за сценарієм Гітлера

Президент Росії підписав укази про визнання «незалежними державами» окупованих частин Донецької та Луганської областей України.

«Вважаю за необхідне ухвалити рішення, що давно назріло: негайно визнати незалежність і суверенітет «Донецької народної республіки» і «Луганської народної республіки». Прошу Федеральні збори підтримати це рішення, а потім ратифікувати договори про дружбу й взаємну допомогу з обома республіками», – заявив він у відеозверненні, підписавши відповідні укази.

Такі дії лідер країни-агресора пояснює «волевиявленням народу» окупованих територій та «відмовою України від мирного врегулювання конфлікту». Також в указах Путіна є пункти про «здійснення Збройними Силами РФ функцій із підтримання миру» на територіях «ДНР» та «ЛНР» – у зв’язку зі зверненнями голів цих «республік».

Нагадаємо, що цьому передували активізація росіянами обстрілів українських позицій та численні провокації – вибухи автомобілів у Донецьку і Луганську, вчинені нібито «українськими терористами»; театралізована «евакуація» мирного населення з окупованих територій до Ростовської області, де «евакуйованих» не розселяли, а лише використовували для картинки у ЗМІ; брехливі заяви про наступ ЗСУ на «ЛДНР» і фейк про нібито артилерійський обстріл українцями російської прикордонної застави на території Ростовської області… Усе це робилося, аби звинуватити Україну в нападі на «республіки» і отримати хоча б формальний привід для відкритого введення своїх військ «заради захисту російськомовного населення та громадян Росії». І ці дії сучасного російського фюрера нагадують сумнозвісну Гляйвіцьку провокацію, вчинену нацистами в серпні 1939 р., аби звинуватити Польщу в нападі на Німеччину.

Тоді бійці СС, переодягнені у польську форму, «напали» на свою ж прикордонну радіостанцію, а під виглядом загиблих німецьких солдатів гітлерівці показали трупи в’язнів концтаборів, одягнені в німецьку форму. Самозахистом і «захистом німецькомовного населення» Гітлер тоді пояснював і захоплення Судетської області Чехословаччини, і атаку на Польщу…

МЗС України виступило із заявою, в якій засуджує рішення РФ про визнання «незалежності» створених нею квазіутворень на тимчасово окупованих територіях України. «Такими діями російська сторона грубо порушила основи міжнародного права, Статут ООН, порушила суверенітет і територіальну цілісність України в межах її міжнародно визнаних кордонів. Це рішення РФ не матиме жодних правових наслідків. Воно різко збільшує ескалацію ситуації та може означати одноосібний вихід Росії з Мінських домовленостей», – заявило наше Міністерство закордонних справ, наголосивши, що Україна не піддасться на провокації, залишається відданою політико-дипломатичному врегулюванню російсько-українського збройного конфлікту та  наполягає на застосуванні проти Росії болючих санкцій світової спільноти, «щоб послати однозначний сигнал про неприпустимість подальшої ескалації».

Юрій СЕГЕДА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені