Підписали угоду між ОДА та профспілкою освітян

Днями відбувся ІІ пленум комітету обласної організації Профспілки працівників освіти і науки «Виконання та підписання обласної Угоди між Департаментом гуманітарної політики обласної державної адміністрації та обласною організацією Профспілки працівників освіти і науки на 2021–2025 роки». Пленум відвідали директор Департаменту гуманітарної політики Вінницької ОДА Олександр Мельник та начальники органів управління освітою в територіальних громадах.

Із вітальним словом на засіданні виступив митрополит Вінницький і Барський Симеон, який подякував за запрошення організаторам та побажав освітянам у новому навчальному році витримки, терпіння та натхнення.

– Від того, чим сьогодні ви, педагоги, наповните розум і що вкладете у серця підростаючого покоління – напряму залежатимуть їхні вчинки та рішення, – зазначив митрополит. – Не за горами той час, коли вже наші діти, а не ми, будуть творити майбутнє нашої держави і визначати її подальший шлях. Тож пам’ятайте про свою високу місію і наповнюйте наших дітей якісними знаннями та закладайте у їхніх душах міцний моральний фундамент. Справедливо буде розглядати церкву та освіту як союзників, де кожна сторона, у свою чергу, долучатиметься до формування світогляду молодих українців.

На пленумі обговорювали питання зміни в складі комітету облорганізації Профспілки, виконання Угоди за 2017–2020 роки та укладення нової на 2021–2025 роки. Проблеми соціально-економічного захисту освітян на засадах соціального партнерства висвітлив голова обласної організації Профспілки Сергій Пугачов.

Директор Департаменту гуманітарної політики облдержадміністрації  Олександр Мельник наголосив на допомозі, яку нині надає держава освітянам. Чиновник зазначив, що цьогоріч для Вінницької області розмір освітньої субвенції сягнув понад 4 млрд 320 млн грн, що є значним ресурсом, який «заходить» у громади для фінансування галузі. Пан Мельник наголосив на залишках, що накопичуються на рахунках громад, з певних причин не використовуючись для освітніх потреб,  повертаються назад державі в кінці звітного періоду. Чиновник також доповів, що на придбання шкільних автобусів державною субвенцією цьогоріч передбачили понад 21 млн грн, на які, вдаючись до співфінансування з територіальними громадами, вдасться закупити 16 транспортних засобів.

Обговорювали й проблеми з майбутніми кадрами. Виявилося, що на сьогодні бракує вчителів з математики, англійської мови та початкових класів. Найпопулярнішими спеціальностями у вінницьких вузах (10 заяв на одне місце) стали: психологи, журналісти, фахівці з кібербезпеки та комп’ютерних наук. У медичному університеті найзатребуванішою цьогоріч виявилася педіатрія.

На засіданні президії комітету облорганізації Профспілки також прийняли рішення про виплату профспілкової фінансової допомоги освітянам області на суму понад 27 тис. грн.

Вікторія МЕЛЬНИК

Фото автора

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені