«Піонерський табір» для пенсіонерів?

Програму підтримки активності громадян похилого віку розробили департамент соціальної політики Вінницької міськради спільно з громадською організацією «Центр Поділля-Соціум». Вона передбачає проведення різноманітних навчань, створення табору відпочинку для осіб старшого віку, також залучення їх до активної участі у процесах розвитку міста й ухвалення рішень. На сесії міськради 26 березня депутати затвердили цю Програму.

Як повідомляє сайт міськради, мета ухваленої Програми «Громада відкритих можливостей для людей похилого віку Вінницької міської територіальної громади на 2021-2023 роки» – розширити потенціал та активізувати участь у житті громади людей віком «60+».

«Думаю, що, прийнявши таку Програму, ми, в першу чергу, зможемо дати можливість людям поважного віку вести активне життя. Особливо це люди, які є одинокими, і наші органи соціальної політики та громадські організації, з якими ми співпрацюємо, повинні проводити відповідну роботу. Ми продовжуємо працювати над тим, щоб кожен мешканець Вінницької громади комфортно почувався у нашому чудовому місті», – зазначив міський голова Сергій Моргунов.

Опитування, проведене ГО «Центр Поділля-Соціум», показало, що більшість старших жителів громади відчувають нестачу сучасних знань у фінансовій та юридичній галузях, також у психології, зокрема з питань реалізації їхніх прав і можливостей у різних сферах життєдіяльності. Вінничани «60+» бажають знайомитись із сучасними інформаційними технологіями, цікавляться вивченням іноземних мов, вважають за необхідне навчитись користуватись електронними послугами, хочуть більше знати про правові питання.

«У нашій громаді вже діють та користуються попитом наявні майданчики для людей поважного віку, такі як шаховий клуб, організації ветеранів, послуги територіального центру, бібліотек та громадських організацій, – додає директорка департаменту соцполітики міськради Валентина Войткова. – Разом із тим, не у кожному мікрорайоні є можливості для освіти та дозвілля мешканців «60+», а ми плануємо зробити доступними ці послуги для всіх».

До речі, в лютому у Вінниці відкрили Центр освіти дорослих, де уже має своїх перших випускників.

Юрій СЕГЕДА

Фото з сайту Вінницької міськради

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені