«Радон – це енергія, енергія – це життя»

Микола Андрейчук, директор санаторію «Радон», що в Хмільнику, нещодавно отримав відзнаку «За заслуги перед Вінниччиною». І його здобутки дійсно вагомі та помітні не лише для хмільничан та жителів області, а й далеко за межами України. Йому 70, але він сповнений сил та натхнення, секрет його активності полягає у постійній зайнятості, для нього робота – це життя.

Микола Михайлович народився та виріс у Хмільнику. Закінчив столичний технологічний технікум, відслужив армійську службу в Чехословакії, а вищу інженерну освіту отримував у Вінницькому політесі. Про себе чоловік каже, що він трудоголік: працює і вдень, і вночі, без вихідних і з мінімальною відпусткою. Розумова та фізична праця потрібна йому як вода, як повітря – це його звичайне і комфортне середовище. Пан Микола, як справжній господар, воліє контролювати всі процеси, які відбуваються в щоденній діяльності підзвітної йому оздоровчо-лікувальної установи, а робити це на відстані чи по телефону не любить. Каже, справжній директор – той, хто завжди на робочому місці і про все дізнається першим.

– Санаторій «Радон» будувався ще на початку 2000-х років під моїм началом, а його директором мене призначили у 2008. Всього за три з половиною роки від здачі в експлуатацію будівля та територія закладу прийшли у занепад. Довелося добряче попрацювати, аби його відродити. З внутрішнього дворика я вивіз понад 100 машин різноманітного сміття і за два роки зробив з «Радона» лялечку. За роки роботи санаторію вдалося оздоровити 56 тисяч людей та 4 тисячі воїнів АТО, яких лікували безкоштовно. Пам’ятаю, як до нас привезли для реабілітації одного військового на інвалідному візку, а для моральної підтримки разом із ним у номері перебували його дружина та донька. Коли чоловік покидав наш санаторій, то йшов на своїх двох, на нього не можливо було дивитися без захоплення, радості та хвилювання, адже ми всі проробили величезну роботу, аби допомогти повернутися йому до нормального життя, – розповів Микола Андрейчук.

Хто тільки не приїздив на лікування до «Радону»: артисти, співаки, медійні особи, посли різних держав – всі в один голос із захопленням відгукувалися про сервіс та лікування у хмільницькому оздоровчому закладі.

– Харчування у нас триразове, за індивідуальним попереднім замовленням (гостям подають навіть ікру та червону рибу). Вас здивує майстерність наших шеф-кухарів і уважність обслуговуючого колективу. Компактна територія санаторію облаштована альпійськими гірками із затишними куточками для відпочинку та фонтанами. На курорті ми успішно проводимо лікування: опорно-рухового апарату, нервової та серцево-судинної системи тощо. Ефективність лікування захворювань такого широкого спектру полягає у використанні природних факторів – радонової води та торф’яної грязі, з мінімальним застосуванням медикаментозних засобів. Лікувальне обладнання ми закуповували у Нідерландах, Німеччині, Італії, Чехії. На часі будівництво нового санаторного корпусу на 1000 місць, дельфінарію та спортивно-оздоровчого комплексу з басейном, закритими тенісними майданчиками, спортивним та фітнес-залами, – ділиться планами Микола Михайлович. – Понад усе приємно, що журнали з відгуками відпочивальників у фойє «Радону» майорять вдячними записами про роботу нашого персоналу та закладу загалом.

А найдієвішими ліками для фізичного здоров’я курортників пан Микола вважає бадьорий і веселий настрій. Тож лікувальній справі у «Радоні» сприяють різноманітні розважальні програми: вечори танців, дискотеки, концерти, туристичні поїздки по історичних і «святих» місцях України.

– Часом можна почути таку думку, що радон шкідливий для людського організму, хтось боїться його впливу на шкіру, хтось на серце. Але усім невірящим в його чудодійну силу поясню процес його дії на простому прикладі: кожного ранку ви чистите зуби для того, щоб відновити емаль та вичистити бруд з кожної шпаринки. Подібним чином на ваш організм впливає сам радон: очищає, відновлює, оздоровлює, – каже Микола Андрейчук.

Крім обов’язків директора санаторної установи, пан Микола також керує великим елеватором та сільськогосподарським підприємством, яке включає тваринництво та окремо молочний бізнес (директор агропромислового науково-виробничого підприємства «Візит»). Каже, що для «Радонівського» ресторану вони використовують продукти лише власного виробництва, починаючи від рослинництва і до м’ясної продукції.

– Ми пропонуємо нашим відпочивальникам лише найкраще: обгортання, душ Шарко, чакра-стоун терапію (у комплексі використовуються ароматерапія, релаксуюча музика і масаж гарячим та прохолодним камінням). Енергетика каміння здатна знімати накопичений стрес, нейтралізувати негативну енергію та навіть гармонізувати ауру людини. Оздоровлення також проходить у фітобарі (мінеральна вода і синглетно-киснева суміш), проводимо спелеотерапію, інгаляції, тубус-кварц. Основний медичний профіль санаторію – ревматологія та неврологія, природний лікувальний фактор – мінеральна радонова вода, основа лікування – бальнеогрязелікування. А для того, щоб отримати максимум користі від путівки, потрібно пройти курс лікування щонайменше 14 днів. Закріпити отриманий результат можна, взявши собі за правило відвідувати лікувальну установу раз на рік, – переконаний Микола Михайлович

– Я багато подорожував  світом й бачив, як там люди живуть, тому попри все хочу, щоб і в українців було достойне життя з належною оплатою праці, умовами, рівнем життя і, звичайно, якісним лікуванням, – підсумував директор «Радону».

Вікторія МЕЛЬНИК

Фото з особистого архіву Миколи Андрейчука

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені