Разом із книгою до перемоги!

Бібліотека є базовим елементом культурної, освітньої, наукової, інформаційної  інфраструктури закладу.  Книга – це інформація, скарб  здобутків людства, який  можна отримати, читаючи її у будь-якому вигляді – електронному чи  друкованому.

         У бібліотеки нашого навчального закладу різнопланова мета: це і загальноосвітня спрямованість – допомогти учневі підготуватися до уроків, виховних заходів, іспитів, заліків, контрольних робіт тощо і обов’язкове намагання задовольнити творчі інтереси дитини, дібравши всю необхідну літературу за вимогою, і задоволення індивідуальних інтересів читачів.

    Особливу увагу приділено дистанційному доступі до інформації та матеріалів, розвитку інформаційної грамотності та цифрових навичок. На сайті училища  є  блог  про  роботу бібліотеки та  електронна бібліотека  (підручники за професією). А рекламні засоби допомагають користувачам  орієнтуватись у бібліотечному середовищі. Ми започаткували проєкт «Наближаємо Перемогу з книгою» та проводимо збір інформації матеріалу «Війна росії та України» (24 лютого 2022 рік) для створення «Стіни пам’яті».

У нас постійно проводяться книжкові викладки, мета яких –  донести юнацтву патріотизм, героїзм, знати героїв і пам’ятати їх.  Це виховує відповідальність, честь, гідність, любов до Вітчизни до рідної землі.

Сьогодні, під час війни наші бібліотекарі в пошуку ефективних форм  взаємодії з родинами, в яких сини, батьки, матері, сестри на війні.   Готуємо документи на встановлення меморіальної дошки нашому учню,  випускнику  училища  Станіславу Джурі-Соколову, воїну «Азова».

На обласний конкурс «Безсмертний подвиг  українського Воїна-визволителя» представлений фотоквест за номінацією  «Вони віддали життя за Україну», присвячений працівникам та учням – випускникам Жмеринського ВПУ.

Соціокультурна робота в бібліотеці базується на залученні волонтерства на підтримку Збройних Сил України,  збиранні гуманітарної допомоги, коштів, продуктів харчування та плетенні маскувальних сіток, що триває нині.

Після нападу росії на Україну загострилися питання  присутності всього  російського  на території нашої країни. Початок  мовних перетворень  пов’язаний із перейменуванням вулиць у населених пунктах,  демонтажем пам’ятників та звільненням фондів бібліотек від російської  літератури.  Після прийняття рекомендації Міністерства  культури та інформаційної політики України від 23 травня 2022 року щодо актуалізації бібліотечних фондів в умовах збройної агресії рф у нас проводиться вивчення фондів на предмет  присутності в них  російських  книг. Нині здійснюється  планомірна  робота з їх заміни українськими.

Людство має зрозуміти, що, йдучи  разом з книгою, ми  йдемо до ПЕРЕМОГИ! У  книзі – мудрість  знань віків, а це вікно в майбутнє.

Відбудувати Україну – це відновити принципи життя, відновити простір для життя, відновити те, що робить людей кращими й сильнішими.

  Лідія БАБИЧ, завідуюча бібліотекою Жмеринського вищого професійного училища

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені