«Розділити цю біду на всіх порівно…»

У Жмеринці побували керівники громад Чернігівщини

Взаємодопомога та взаємопідтримка – головне в час складних випробувань, те, що додає сил та натхнення долати всі труднощі та виклики в умовах сьогодення.

З початку повномасштабного вторгнення російських військ на територію України Жмеринська міська територіальна громада гостинно приймає всіх тих, хто вимушено покинув зруйновані російськими окупантами населені пункти, а 25 серпня до Жмеринської громади завітали очільники трьох громад Чернігівщини, що пережили ворожу окупацію.

В рамках цього візиту у приміщенні закладу позашкільної освіти «Центр позашкільної роботи» відбулась зустріч міського голови Анатолія Кушніра, депутатського корпусу та очільників структурних підрозділів виконавчого комітету Жмеринської міської ради з чернігівцями.

Міський голова Анатолій Кушнір зауважив, що зустріч проходить у новому для нашої громади форматі. Він зазначив, що Жмеринська міська територіальна громада успішно співпрацює з польськими містами-побратими Скаржисько-Каменна та Сєндзішов Малопольський, які є нашими надійними друзями і партнерами та під час війни підтримують Жмеринську громаду і допомагають Україні. Очільник міської громади також зауважив, що сьогодні, під час повномасштабної війни, ми налагоджуємо співпрацю з українськими містами та громадами, які вкрай потребують допомоги та підтримки.

  • Велика біда сталась у нашій державі – постраждали громади та їхні жителі: хтось у меншій мірі, а хтось у більшій, отож потрібно розділити цю біду на всіх порівно…

Наша громада має втрати: загиблі, зниклі безвісти, скалічені, наші земляки перебувають у полоні, але є громади, що постраждали у надзвичайно великому обсязі… До підступних дій ворога не були готові ні держава, ні українці, ні суспільство… Але сьогодні потрібно подолати всі виклики і їх можна подолати лише разом…

Наше прагнення та бажання якомога більше підтримати та підставити плече тим, хто цього потребує… Сьогодні найголовнішим завданням є збереження держави, її незалежності та територіальної цілісності, і для цього потрібна підтримка громад… Тягар, який впав на українські громади, що прийняли на себе потужний удар ворога, має розділити кожен житель України, адже ці громади мають чималі втрати населення, зруйнована їхня інфраструктура та економіка… Ми мусимо осмислити, чим саме можемо допомогти та чим ми можемо бути корисними, щоб у повній мірі забезпечити життєдіяльність громади, допомогти ЗСУ, родинам, що постраждали від війни… Ми обов’язково переможемо! Ми це знаємо та ми в це свято вирімо! Ми відбудуємо нашу державу! Ми об’єднаємо зусилля та зможемо це зробити!  – акцентував Анатолій Кушнір. 

На початку зустрічі гості та присутні переглянули відеопрезентацію Жмеринської міської територіальної громади.

Городнянський міський голова Андрій Богдан, Новгород-Сіверський міський голова Людмила Ткаченко та Куликівський селищний голова Юлія Постернак розповіли про страшні події, які пережили громади Чернігівщини, про роботу їхніх команд під час всього періоду окупації, про те, як долали виклики та підкреслили, що весь цей час були з людьми та спирались на їхню підтримку…

Чернігівці представили відеопрезентації своїх громад: якими вони були до початку вторгнення російських військ на їхню територію та яких руйнувань зазнали громади від рук окупантів.

У ході зустрічі говорили також про переселенців та важливість всебічної підтримки людей, що змушені були покинути рідні домівки, втікаючи від війни. Заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів Ольга Боровська розповіла, що наразі у Жмеринській міській територіальній громаді проживають 4297 внутрішньо переміщених осіб, в тому числі з Чернігівської області, а всього з початку повномасштабної війни в громаді було видано 5200 довідок про взяття на облік ВПО.

Зустріч пройшла у формі діалогу у дружньому та доброзичливому спілкуванні.  Гості з Чернігівщини побували в декількох освітніх закладах громади та спортивно-оздоровчому закладі «Юність», відвідали міський історичний музей у Жмеринці та візитівку міста – залізничний вокзал, де для гостей провели цікаву та пізнавальну екскурсію.

Із сайту Жмеринської міськради.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені