Рослини, що приносять здоров’я
Чимало з кімнатних рослин не лише тішать наше око, створюють затишок, а й приносять чимало користі для здоров’я мешканцям оселі
Пеларгонія або герань прекрасно очищає повітря, дезінфікує. Допомагає позбутися від головного болю, вбиває мікроби, заспокоює нерви. Аромат квітки відлякує комах. Рослина несе позитивну енергетику і благотворно впливає на людину. Невибаглива у догляді.
Сансевієрія, або «Тещин язик». Рекомендують розташовувати в спальні. Вночі рослина виділяє кисень, що допомагає зануритися в повноцінний сон. Вважають, що рослина здатна навіть підвищувати імунітет. Поливається рідко і через піддон. Квітка невибаглива і звикає до різної освітленості. Служить прикрасою приміщення.
Алое має цілющі властивості. Часто застосовується в народній медицині. У соку містить протизапальні властивості. Алое виділяє кисень і очищає повітря в кімнаті. Використовують для загоєння ран, при ангінах, для лікування шлунка. Знімає наелектризованість приміщення і нейтралізує небажане електромагнітне випромінювання. Розташовується в приміщеннях з комп’ютерною технікою.
Хлорофітум. Оригінальна і корисна рослина. Бажано посадити в кожному будинку. Виділяє багато кисню, очищає приміщення. Рекомендують розташовувати на кухні і в інших житлових приміщеннях. Хлорофітум очищає повітря від шкідливих мікроорганізмів, нейтралізує отруйні речовини. Це швидкоростуча рослина з довгими вусами і невеликими відростками.
Аспарагус. Рослина, яке продовжує молодість, виділяє речовини, що підвищують еластичність шкіри. Вбирає з повітря важкі метали. У нічний час насичує приміщення киснем. Деякі види аспарагуса називаються спаржею і використовують в кулінарії. Інші види застосовують для композицій.
Аглаонема. Листя і стебла містять речовини, які протидіють стрептококам. Очищає повітря, заспокоює нерви і знімає стрес. Невибаглива. Зростає навіть при недостатньому освітленні. Листя має яскраве забарвлення. Цвіте дуже рідко. Може випускати гілочки з плодами. Велика розмаїтість видів з гарними листками.
М’ята перцева відмінно почувається в домашніх умовах, створює приємний аромат, заспокоює і використовується як приправа. Перевірена часом улюблениця. М’яту застосовують у кулінарії і в медичних цілях. Має гарний вигляд. Пристосовується до домашніх умов і дарує радість домочадцям.
Евкаліпт і мирт рекомендують використовувати для зняття спазмів з бронхів і легенів. Ефірні речовини благотворно впливають на органи дихання. Очищають повітря і виділяють приємний запах. Ефірна олія має дезінфікуючі властивості і вживається іноді при лікуванні хвороб статевих органів. Добре розростається і має привабливий вигляд.
Бегонія — улюблена рослина більшості господинь. Видів бегонії дуже багато. У рослини листя гарного забарвлення, яке змінюється залежно від освітлення. Знищує 90% хвороботворних мікробів і нейтралізує шкідливі випромінювання. Квітки пухнасті, різних відтінків. Цвіте переважно взимку і відмінно прикрашає інтер’єр.
Спатифілум нейтралізує токсини, що знаходяться в повітрі приміщень. Помічник у боротьбі з хімікатами, ацетатом, бензолом та іншими речовинами, які виділяє лінолеум, паркет і меблі. Квітка є великим улюбленцем серед флористів і квітникарів. Це кімнатна квітка, не вимоглива до освітлення. Спатифілум може бути чудовою прикрасою для офісного приміщення.