Свого Ямполя… менше

Якщо брати за новим адміністративно-територіальним устроєм, мова йтиме переважно про колишні райцентри, але для зручності ми не лише у побутових розмовах, а й у публікаціях ще не скоро позбавимо їх цього статусу. До того ж, хоча в підпорядкуванні населених пунктів уже немає цілих районів, та є бодай ОТГ. Отже…

Серед учорашніх райцентрів України було небагато однойменних. Наприклад, місто Золочів у Львівській і таке селище міського типу у Харківській областях, селища Рокитне у Київській та Рівненській областях… Зате аж два збіги у Вінниччини із Сумщиною: у них місто Тростянець, а в нас смт Тростянець. У нас одним із найпівденніших райцентрів було місто Ямпіль, а у них одним з найпівнічніших – смт Ямпіль. Саме крайній і послужив поштовхом до написання цих рядків.

Оскільки належу до тих, хто практично щоденно навідується в ukr.net, давно звернув увагу, що у розділі «Вінницькі новини» сумський Ямпіль зустрічався не рідше, а, може, й частіше, ніж вінницький. Іноді вже здається, що Ольга Губар є «мером» придністровського міста, а не селищним головою у тому найпівнічнішому куточку України. А якби не будівництво міждержавного значення мосту між Україною і Молдовою та зв’язана з цим частіша інформація, то про місто над Дністром уже могли б і забути.

Яка б методика відбору інформації у «Вінницькі новини» не панувала, знайти спосіб припинити в нього потік сумської інформації не так вже й складно. Особливо коли словом «Сумщина» списано увесь фон, на якому красується згадувана «чужа» героїня.

Микола КАВУН

На знімку: Ця жінка не винна, що часто помилково гостює у «Вінницьких новинах»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені