Свято Антоніни та «Калини»

Творчий вечір і презентація нової книги співачки і поетеси-піснярки Антоніни Петрушкевич відбулися в обласній бібліотеці ім. К. Тімірязєва.

Антоніна Петрушкевич-Шевченко – авторка віршів, композитор, керівник і солістка народного аматорського гурту «Калина», наставниця багатьох молодих вокалістів. Народилась у с. Комсомольське (нині Махнівка) на Козятинщині. Навчалась у місцевій музичній школі. Згодом у Київському інституті культури здобула спеціальність хормейстра, також оволоділа грою на фортепіано. Працювала художнім керівником у Калинівському районному будинку культури, де створила жіночий вокальний колектив «Калина». У 2017 р. йому присвоєно звання народного. Понад 35 років цей гурт збирає повні зали шанувальників, не раз ставав переможцем всеукраїнських і міжнародних конкурсів.

Пізніше Антоніна Петрушкевич повернулась до рідної Махнівки, нині очолюваний нею гурт працює на базі Махнівського будинку культури. З-під її пера вийшло більше тисячі поезій на понад сто пісень, які виконує не лише «Калина», а й співаки в багатьох куточках світу.

Збірка віршів та пісень «Де трави пахнуть молоком…» (особливо цінно, що в ній надруковані також ноти) є 8-ю книгою Антоніни Петрушкевич. Участь у її презентації взяли представниця обласного управління культури і туризму Ольга Зелінська, письменник Михайло Каменюк, заступник Калинівського міського голови Олександр Щьов, голова Махнівської сільради Павло Кузьмінський, заввідділом культури і освіти Махнівської сільради Інна Коліжук, директор обласного центру народної творчості Тетяна Цвігун, керівник сільського Центру дозвілля Олександр Бонюк, директор Калинівської бібліотеки Людмила Лівандовська та ще чимало друзів, колег і шанувальників.

Лунали не лише поезії та пісні Антоніни Петрушкевич, а й вірші, присвячені їй. Так, віршовані вітання написали й озвучили поетеса Жанна Дмитренко, колишня голова Корделівської сільради Людмила Дудар, поетеса і бібліотекар Марія Катічева. У свою чергу, «іменинниця» та гурт «Калина» дякували тим, хто підтримує і «допомагає, щоб калина цвіла» – керівництву Калинівської та Махнівської громад, колишньому керівнику Козятинської РДА Олегу Оркуші… І, звісно, фермерові та «головному спонсорові» творчості Антоніни Кирилівни – її чоловіку Віктору.

Пісні про Україну, про матір та жіночу долю, про кохання, також ліричні вірші, жартівливі пісні й дотепні гуморески, навіть запальні танці – все це було на презентації. Виступали й ті, хто називає Антоніну Петрушкевич сценічною мамою: заслужена артистка України Наталя Дубровська, колишня вихованка, а тепер викладачка Олена Яремчук та юна співачка Аліна Ференець; учасниця гурту «Кралиця» Ірина Гудзь із Києва…

Письменник Михайло Каменюк зазначив, що Антоніна Петрушкевич належить до поетів не філологічної, а народної школи, «вона прийшла з народної пісні, з поля, саме тому її вірші щирі, не трафаретні, саме тому так пахнуть молоком трави, оспівані нею»… А голова обласного осередку Спілки письменників Вадим Вітковський, що був на святі ведучим, висловив здивування: пані Антоніна давно визнана народом, але досі не має навіть звання заслуженої артистки, хоча з цього привду до владних кабінетів надсилалось не одне подання…

Юрій СЕГЕДА

Фото автора

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені