Світовий турнір із програмування

Його вінницькі студенти успішно подолали на першому відбірковому етапі.

Нещодавно у шести регіонах України: Центральному, Північному, Східному, Південному, Південно-Західному та Західному відбулись змагання першого кваліфікаційного етапу студентської першості світу з програмування ІСРС (ICPC-UKRAINE). Турнір зібрав на 54 майданчиках понад 600 студентських і близько 150 команд шкільного дивізіону.

Було запропоновано 12 задач. На жаль, їх складність виявилася надто високою, як для першого етапу, що не дозволило навіть достатньо високого рівня учасникам повністю розкрити свої можливості. Лише 54 команди подолали поріг у 5 задач. Тим більш неймовірним здається результат команди Харківського національного університету радіоелектроніки [KhNURE] Energy is not over, яка стала переможцем Східного регіону, розв’язавши усі 12 задач менш ніж за 3,5 години! Саме вона на початку жовтня має виступити у світовому фіналі ІСРС-2020! Побажаємо їм показати у світовому фіналі свій найкращий результат і вибороти медалі найвищого ґатунку!

Вінницькі команди змагалися у Південно-Західному регіоні, до складу якого входять Вінницька, Тернопільська, Хмельницька та Чернівецька області, і тут взяли участь 202 університетських та шкільних команди, зокрема у Вінницькій області – 65.

Шостий рік поспіль у Вінницькій області організацією обласного етапу займаються два координатори: доцент кафедри комп’ютерних наук Вінницького національного технічного університету (ВНТУ), відмінник освіти України Ігор Арсенюк та професор кафедри математики та інформатики Вінницького державного педагогічного університету ім. Михайла Коцюбинського (ВДПУ), доктор педагогічних наук Оксана Клочко.

Під керівництвом координатора ВНТУ у змаганнях взяли участь 43 команди: з ВНТУ – 31, Вінницького технічного коледжу (ВТК) – 3, Вінницького коледжу національного університету харчових технологій (ВК НУХТ) – 3 та Вінницького фізико-математичного ліцею (ВФМЛ) № 17 – 6.

Під керівництвом координатора ВДПУ змагалися 22 команди: з ВДПУ – 6, Донецького національного університету ім. В. Стуса (ДонНУ) – 4, команда Вінницького торговельно-економічного інституту Київського національного торговельно-економічного університету (ВТЕІ КНТЕУ),  Вінницького технічного ліцею (ВТЛ) – 4, Подільського науково-технічного ліцею для обдарованої молоді (ПНТЛОМ) – 4 та 2 команди Комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. № 3 ім. Михайла Коцюбинського Вінницької міської ради» (ЗОШ №3).

Призери олімпіади по Вінницькій області

I місце серед ЗВО у Вінницькій області (і у Південно-Західному регіоні) виборола команда з ВНТУ VNTU_Meme_Lords у складі студентів Віктора Свіжака, Андрія Наумовського та Михайла Позура (тренер Вікторія Войтко).

Два II місця у команд ВНТУ: VNTU_Platinum у складі Ігоря Пастуха, Володимира Борисюка, Богдана Ковтуна (тренер Володимир Месюра) та VNTU_Next у складі студентів Костянтина Костюка, Леоніда Кузнєцова, Валентина Цукрука (тренер Вікторія Войтко).

Три ІІІ місця у команд з ВНТУ: VNTU_ZI_1 у складі студентів Борусевича Артура, Люлька Юрія, Лоборчука Андрія (тренер Леонід Куперштейн); VNTU_Nugits у складі студентів Дмитра Милосердова, Юрія Кучевського, Владислава Іщука (тренер Ігор Арсенюк); VNTU_publicstatic у складі студентів Костянтина Сахнюка, Андрія Ковалика та Олега Боцюна (тренер Ігор Арсенюк).

У групі коледжів по Вінницькій області І місце виборола команда з ВТК c_VTK_Code_waizards у складі Андрія Ратушняка, Богдана Маслія, Вадима Ліщинського (тренер В’ячеслав Шевчук); ІІ місце також у команди з ВТК c_VTK_hack_World у складі Віктора Дудника, Ярослава Воробйова, Нікіти Осипенка (тренер В’ячеслав Шевчук); ІІІ місце дісталося c_Team_4OK2 у складі Вадима Мельника, Ярослава Карпенка, Євгенія Дроб’язко (тренер Руслан Тичук).

У групі педагогічних університетів І місце по Вінницькій області виборола команда ВДПУ VSPU_BreakOut у складі Світлани Ткаченко, Дмитра Таскаєва, Ірини Бабійчук та запасного учасника Максима Мазура (тренер Оксана Клочко).

Два II місця у команд: VSPU_Staner у складі Олександра Пашківського, Дмитра Березова, Валентини Бондарєвої та запасного учасника Дмитра Мака (тренер Оксана Клочко); VSPU_drakonу складі Дмитра Діхтяря, Владислава Петрунька, Вікторії Орлової (тренер Ярослав Крупський).

Три ІІІ місця у команд: VSPU_Lucky_mans у складі Сергія Мулярчука, Дмитра Овода, Лідії Михайльо (тренер Оксана Клочко); SPU_Kinders у складі Івана Глєбова, Романа Шаталова, Романа Незнаєнко та запасного учасника Марії Томчук (тренер Галина Гордійчук); VSPU_replace_gaps у складі Марічки Коваленко, Юрія Предоляка, Івана Ємсенка та запасного учасника Артема Чернієнка (тренер Оксана Клочко, співтренер Іванна Леонова).

У групі економічних університетів І місце по Вінницькій області виборола команда ВТЕІ КНТЕУ VITE_KNUTE_BEST у складі Сергія Косніцького, Сергія Рудика, Анни Северенчук (тренер  Олена Кузьміна).

У шкільній групі І місце по Вінницькій області виборола команда школярів sPNTL_1 з ПНТЛОМ у складі Максима Андріяша, Артема Барасія, Едуарда Тихонюка та запасного учасника Данила Перепелюка  (тренер Володимир Лєсовий); ІІ місце посіла команда з ВФМЛ №17 s_VFMG17_vinnytsia_Pythoners у складі Лева Леонтьєва, Олександра Цехановського, Дениса Грибіника (тренер Віталій Ветров); ІІІ місце у команди з ВФМЛ №17 s_VPML17_Grizzly у складі Патріка Сугака, Всеволода Остаповича, Дмитра Просяннікова (тренер Алла Порхун).

Таким чином, по майданчиках ВНТУ та ВДПУ вихід у наступний ІІ етап олімпіади (1/4 першість світу з програмування) вибороли 4 кращі команди ВНТУ, 3 – ДонНУ, 2 – ВДПУ, 2 – ВТК, 1 – ВТЕІ КНТЕУ, 1 – ВК НУХТ, 3 – ВФМЛ №17, 2 – ПНТЛОМ та 1 – ВТЛ.

Крім цього, оргкомітет олімпіади висловлює велику подяку спонсорам олімпіадикомпанії «СDM», благодійному фонду «АПРІТ» та партнеру олімпіади компанії «Катран», які організували харчування учасників, надали призи переможцям таперетворили змагання на урочисту подію,  подарувавши багато позитивних емоцій та гарний настрій!

Володимир МЕСЮРА,

координатор студентської першості світу з програмування ІСРС – 2021,

 професор кафедри комп’ютерних наук ВНТУ,

відмінник освіти України,

директор півфіналу студентської першості світу з програмування

АСМ-ІСРС по Південно-Східній Європі

Ігор АРСЕНЮК,

координатор І етапу студентської першості світу

 з програмування ІСРС – 2021  по Вінницькій області,

доцент кафедри комп’ютерних наук ВНТУ,

відмінник освіти України

Оксана КЛОЧКО,

координатор І етапу студентської першості світу з програмування ІСРС – 2021  по Вінницькій області,

доктор педагогічних наук, професор кафедри математики

та інформатики ВДПУ

На фото:Команда  ВНТУ VNTU_Meme_Lords: Наталія Бабюк (заступник декана ФІТКІ з навчальної роботи та соціальних комунікацій), Ігор Арсенюк (координатор олімпіади по Вінницькій області), тренер – Вікторія Войтко, Михайло Позур, Віктор Свіжак, Андрій Наумовський, Володимир Месюра (директор півфіналу студентської першості світу з програмування АСМ-ІСРС по Південно-Східній Європі)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені