Сесія обласної ради: столичні гості та бюджетні питання

33 питання було внесено до порядку денного чергової 5-ї сесії Вінницької обласної ради 8-го скликання. У роботі сесії взяв участь голова Верховної Ради України Дмитро Разумков, який перебував із робочим візитом на Вінниччині. Також у залі були присутні народні депутати Юрій Арістов, Ірина Борзова, Анатолій Драбовський, Максим Пашковський та Михайло Радуцький.

Голова Верховної Ради у своїй промові зазначив, що нині перед державою стоїть багато викликів, серед яких найгострішими є боротьба з коронавірусом та питання економічного зростання.

– Ми це не змогли забезпечити в повному обсязі минулого року. Але цього року потрібно докласти максимум зусиль, в тому числі на місцевому рівні, щоб оживити економіку і паралельно запустити ті економічні процеси, які можуть покращити добробут людей, – сказав Дмитро Разумков.

Першим питанням депутати розглянули та підтримали звіт про виконання обласного бюджету за 2020 рік. Як поінформував директор департаменту фінансів облдержадміністрації Микола Копачевський, виконання обласного бюджету по доходах склало 4 млрд 808 млн 950 тис. грн, по видатках – 5 млрд 013 млн 927 тис. грн; обсяг надання кредитів з обласного бюджету – загалом понад 25 млн грн. Розмір дефіциту, тобто перевищення видатків разом із наданням кредитів над доходами разом із поверненням кредитів за 2020 р., склав понад 222 млн грн.

– Бачимо, що основні планові показники не були виконані в повному обсязі. І на це є об’єктивні причини – передусім на загальноекономічну ситуацію серйозно вплинула пандемія коронавірусу, – прокоментував перший заступник голови облради Володимир Кістіон. – Тому, враховуючи це, ми на бюджеті-2021 відпрацюємо систему щомісячного моніторингу і контролю оцінки ефективності виконання планових показників. Це необхідно для оперативного і вчасного аналізу та можливості впливати на питання, які потребують негайного коригування.

Також депутати підтримали зміни до обласного бюджету на 2021 рік, якими розподіляються залишки коштів загального фонду обласного бюджету в сумі 71 млн 908 тис. 890 грн та залишки спецфонду – 138 млн 988 тис. 641 грн. Зокрема, в галузі освіти та науки передбачено кошти для придбання обладнання для навчальних кабінетів і лабораторій, придбання шкільних автобусів, утримання закладів професійно-технічної освіти тощо.

Сесія затвердила і низку обласних програм. Так, на реалізацію Програми поліпшення техногенної та пожежної безпеки населених пунктів у Вінницькій області на 2021-2025 роки необхідно буде 161 млн 716 тис. грн, з них з обласного бюджету – понад 59 млн грн.

На засіданні йшлося також про виконання Програми розвитку особистих селянських, фермерських господарств, кооперативного руху на селі та дорадництва на 2016-2020 роки. За минулих 5 років з обласного бюджету на фінансування заходів у її рамках було виділено 15 млн 923 тис. грн. Зокрема, на надання аграріям пільгових кредитів, на часткове відшкодування витрат за закуплені доїльні та холодильні установки…

Взявши до уваги звіт, депутати ухвалили аналогічну програму на 2021-2025 роки. Орієнтовний обсяг її фінансування становитиме близько 105 млн грн.

Після цього було затверджено Порядок використання коштів обласного бюджету для здійснення компенсаційної виплати за навчання учасників бойових дій та їхніх дітей. Також депутати внесли зміни до цього документа – до переліку тих, хто може отримали компенсацію, додали вдів загиблих бійців, також тих здобувачів вищої освіти, які навчаються за програмою підготовки офіцерів запасу на кафедрі військової підготовки і після закінчення навчання отримають звання «молодший лейтенант запасу».

До речі, минулого року за цією програмою компенсацію за навчання отримали 336 осіб. Сума виплат склала 4 млн 175 тис. 500 гривень.

Також на нещодавній сесії обласної ради депутати затвердили Програму розвитку інформаційних та інноваційних технологій в закладах освіти області на 2021-2025 роки, передбачили кошти на поліпшення умов у студентських гуртожитках, розподілили між собою територіальні громади, з якими працюватимуть протягом каденції, та ухвалили низку інших важливих рішень.

Підготував Юрій СЕГЕДА 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені