«Солодкий» вияв любові

Новорічні свята – це чудова пора: дива, подарунки, позитивні емоції. Це час, який можна провести разом із сім’єю, насолодитись спілкуванням, якого так не вистачає під час робочих буднів. Але в цей період ми мимоволі стикаємось із труднощами: батьки ведуть незримі бої з бабусями та дідусями через їхній «солодкий» прояв любові до внучат (мова йтиме про цукерки).

– Давайте для початку з психологічної точки зору розглянемо, що ж таке цукерка? Це ж не просто їжа, у даному випадку – це бажання догодити, піддобритися та заслужити любов. У сучасних реаліях люди мають доступ до різноманітних наїдків та напоїв, а ще років 25-30 тому, щоб придбати смачні шоколадні цукерки чи газовані напої від відомих виробників, потрібно було їхати до великого міста, інколи навіть до Києва. Такі «подарунки від зайчика» вважалися справжнім чаклунством. Тобто у людей старшого віку є певний романтизм, приємні спогади про солодощі, які купувались на свята. До того ж всі багато працювали, і щоб проявити свою любов, залишалось не так багато варіантів. Але часи змінюються, цукерок нині більш ніж вдосталь. Вони бувають різної якості, що викливає у дітей різні алергічні реакції, – каже психологиня Інна Масловська.

То як же ж говорити з бабусями і дідусями, щоб не образити їхні почуття і щоб діти були задоволені.

– Для кожної людини потрібно віднайти свій діючий аргумент. Для більш прагматичних  дієвою буде інформація про склад солодощів та її негативний вплив, навіть у малих кількостях, на здоров’я їхніх любих онуків. Ще до свят обговоріть з бабусями та дідусями це питання, щоб знайти відповідну альтернативу, – радить пані Інна. – Для тих, хто вважає, що «трішки не зашкодить», потрібно виставляти чіткі кордони, перераховувати всі аргументи, строго дати зрозуміти, що цукерки під забороною. Але майте підготовлений список, чим можна замінити цукерки, шоколадки, бо все одно солодощі потайки приноситимуться, а так ви хоч трохи триматимете ситуацію під контролем. І найголовніше, маємо навчати наших батьків проявляти свою любов іншими варіантами, які будуть корисними для всіх. Це прогулянки на святкові ярмарки, походи з онуками на театральні вистави, в кіно, купівля та читання цікавих книг, відвідування басейну, спільного збирання пазлів або конструктора. Однак, якщо все ж таки зважати на наші історичні «відносини» з їжею, як варіант можна започаткувати сімейну традицію приготування якоїсь страви чи смаколиків усім разом, щоб кожен додав крупинку своєї любові, ложку родзинок, жменьку цукатів…

Вікторія МЕЛЬНИК

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені