Списання податкового боргу: хто має право?

– Торік на Вінниччині платникам податків протягом грудня списали понад 47 млн грн, – повідомила заступник начальника ГУ ДПС у Вінницькій області Вікторія Кузьменчук. – Дане списання стало можливим завдяки тому, що набрав чинності Закон України від 04.12. 2020р. «Про внесення змін до ПКУ та інших законів України щодо соціальної підтримки платників податків на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом». Процедурі списання підлягав борг, сукупний розмір якого з усіма податками і зборами не перевищував 3060 грн, який обліковувався станом на 01.11.2020 та залишився несплаченим/непогашеним на дату списання.

За даними ДПС України, такого податкового боргу списано по 3 млн 656 тис. платниках на загальну суму майже 1 млн 200 тис. грн. В цілому по Вінницькій області списали 47 млн грн з 15 тисяч платників податків.

– Відстрочення податкового боргу передбачили для платників податків фізичних осіб, сума заборгованості яких станом на 01.12.2020р. не перевищувала 6080 грн. Для цього потрібно було звернутися до контролюючого органу із заявою, де мав бути зазначений період, на який платник бажав відстрочити податковий борг, кінцева межа якого передбачена до 31.12.2021р., – зазначила Вікторія Кузьменчук. – Наступним кроком Закону №1072 є прощення фінансових санкцій за умови прискореної сплати основної суми, яка обліковувалася на 01.11.2020р. Якщо платник захоче скористатися цією нормою, то він має подати до контролюючого органу заяву про погашення основного платежу, який обліковувався на визначену дату, та інформацію про сплату поточних зобов’язань. У такому випадку штрафні санкції та пені підлягатимуть списанню.

Ключовим моментом зазначеного Закону передбачено списання заборгованості по ЄСВ для СПД, які припинили державну реєстрацію. Списання передбачено для заборгованості, яка виникла в період з 01.01.17 р. по дату подання заяви платником. Останній має право подати таку заяву у разі припинення своєї державної реєстрації до 01.03.2021р.

Станом на 01.01.2021р.в ГУ ДПС у Вінницькій області обліковувався борг заборгованості по ЄСВ – 11 млн. грн, в той же час подано і опрацьовано понад 900 заяв від бажаючих скористатися даною нормою Закону.

– Багато боргів вже списано, але існує і велика кількість осіб, які колись давно зареєструвалися підприємцями, але з певних причин не працювали, відповідно не показували дохід і не «закривалися» в контролюючих органах. Ці люди й досі не обізнані з нормами Закону, а їм тим часом нараховувалися для сплати величезні суми ЄСВ (22% від мінімальної заробітної плати). В такому випадку особі потрібно у встановлений термін звернутися до державного реєстратора та підтвердити припинення своєї діяльності, або провести її до 01.03.2021р. Далі прийти до Податкової інспекції на звірку по доходах. І лише пройшовши весь алгоритм дій, особа може звернутися до контролюючих органів для списання податкової заборгованості в повному обсязі.

Нагадаємо також, що платники єдиного податку 1 групи звільнені від обов’язку використовувати РРО або ПРРО. Платники єдиного податку 2 та 3 груп мають право не використовувати РРО або ПРРО за умови, що отриманий дохід не перевищує 220 розмірів мінімальної заробітної плати станом на 1 січня звітного року (у 2021 році це 1320000 грн). Винятком є продаж технічно складних товарів; лікарських засобів та медичних виробів, платних послуг у охороні здоров’я, ювелірних виробів та виробів з дорогоцінних металів. У випадку замовлення товару на сайті Інтернет-магазину та здійснення безготівкової оплати з розрахункового рахунку покупця на розрахунковий рахунок продавця – використання РРО або ПРРО є необов’язковим.

Підготувала Вікторія МЕЛЬНИК

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені