Спортивний турнір для діток з інвалідністю

У Вінниці, у міському ліцеї №18, відбувся відкритий регіональний турнір з легкої атлетики серед осіб з інвалідністю з порушеннями розумового розвитку. Захід організували в рамках Спеціальної олімпіади України за підтримки Вінницького міського центру соціальних служб. У змаганнях взяли участь майже 60 учасників, які бігли на дистанцію у 60 та 100 метрів.

Турнір Спеціальної олімпіади України з легкої атлетики серед дітей та молоді з інвалідністю розпочали у спортивній залі ліцею №18. Серед запрошених гостей – дітки з Житомира, які продемонстрували навички з акробатичної йоги.

Учасники змагань згадали клятву Олімпіади: «Я прагну перемогти. Але якщо я не можу перемогти, я буду завзятим у цій спробі».

 – Подібні заходи у Вінниці ми почали проводити з 2016 року. Турнір з легкої атлетики – один з базових турнірів, які ми проводимо щороку. Дуже багато дітей цікавляться цим видом спорту, і вони мають де показати свої напрацювання із тренерами. Спеціальна олімпіада України – це такий вид спортивного руху, де такі діти можуть проявляти свої можливості, перемагати свої страхи й показувати свої досягнення, – зазначила регіональна директорка та одна з організаторок заходу Спеціальної олімпіади України у Вінницькому регіоні Леся Самойленко. Жінка також виховує сина з аутизмом.

Наймолодшому учаснику турніру – 8 років, найстаршому – 37. Головною суддею змагань стала Алла Гарницька. Жінка працює тренером з легкої атлетики у Вінницькій спеціалізованій ДЮСШ з легкої атлетики і вже понад рік до неї ходять тренуватися 5 діток з інвалідністю.

          – Я долучаю їх до занять у загальних групах. Упродовж року я спостерігаю за їхніми показниками. У всіх них є прогрес. До кожного з них потрібен особливий підхід. Але перш за все – вони потребують любові та уваги. Ми займаємося по три години в тиждень. Заняття безкоштовні. Головне – бажання батьків та дитини, – говорить Алла Гарницька.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені