СПРАВЖНЯ ОСІНЬ НА ПОРОЗІ

.pl|ne

22 ВЕРЕСНЯ – ДЕНЬ ОСІННЬОГО РІВНОДЕННЯ

Кожного вересня відбувається знакова астрономічна подія, яку прийнято вважати початком справжньої осені. З цим днем у народі пов’язано багато повір’їв.

Дата осіннього рівнодення не є усталеною і варіюється щороку в межах 20-23 вересня. Так, цього року воно припадає на сьогодні, 22 вересня.

Сама назва підказує значення цього явища. Рівнодення – це період, коли день за своєю тривалістю зрівнюється з ніччю. Таке явище відбувається двічі на рік: навесні й восени.

У день осіннього рівнодення Сонце переміщається з північної у південну півкулю. З цього моменту починається період тривалих ночей і коротких днів – настає астрономічна осінь.

Таким чином, світловий день буде поступово зменшуватися аж до дня зимового сонцестояння, яке буде 22 грудня. А вже у 20-х числах березня 2021 року ніч і день знову зрівняються й настане день весняного рівнодення.

Наші предки вірили, що цього дня потрібно проаналізувати свої справи, підбити підсумки, а також помиритися із тим, з ким посварилися, налагодити стосунки в родині.

Вважається, що до Дня рівнодення потрібно обов’язково завершити давні справи, щоб вони не затягнулися ще більше. Це може бути ремонт, проект, навчання і так далі. Це дуже вдалий час, щоб викинути з дому непотріб, який зберігали за принципом “а раптом знадобиться”. Те ж саме слід зробити і зі шкідливими звичками.

Виконайте давню обіцянку – відвідайте з дитиною зоопарк, відремонтуйте двері в шафці, допоможіть батькам з ремонтом. А також сплануйте справи на осінь і зиму, поставивши реальні завдання, які ви дійсно зможете виконати.

А ще існують народні прикмети на цей день:

Яка цього дня погода – такою буде й осінь.

Мало ягід на горобині – осінь буде сухою.

Якщо птахи відлітають зграями – до холодної зими.

Холодну зиму також віщувала наявність пожовклого листя на березах і червоного – на горобині.

І саме сьогодні у нас є можливість перевірити всі ці прикмети..

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені