СПРАВЖНЯ ОСІНЬ НА ПОРОЗІ
.pl|ne
22 ВЕРЕСНЯ – ДЕНЬ ОСІННЬОГО РІВНОДЕННЯ
Кожного вересня відбувається знакова астрономічна подія, яку прийнято вважати початком справжньої осені. З цим днем у народі пов’язано багато повір’їв.
Дата осіннього рівнодення не є усталеною і варіюється щороку в межах 20-23 вересня. Так, цього року воно припадає на сьогодні, 22 вересня.
Сама назва підказує значення цього явища. Рівнодення – це період, коли день за своєю тривалістю зрівнюється з ніччю. Таке явище відбувається двічі на рік: навесні й восени.
У день осіннього рівнодення Сонце переміщається з північної у південну півкулю. З цього моменту починається період тривалих ночей і коротких днів – настає астрономічна осінь.
Таким чином, світловий день буде поступово зменшуватися аж до дня зимового сонцестояння, яке буде 22 грудня. А вже у 20-х числах березня 2021 року ніч і день знову зрівняються й настане день весняного рівнодення.
Наші предки вірили, що цього дня потрібно проаналізувати свої справи, підбити підсумки, а також помиритися із тим, з ким посварилися, налагодити стосунки в родині.
Вважається, що до Дня рівнодення потрібно обов’язково завершити давні справи, щоб вони не затягнулися ще більше. Це може бути ремонт, проект, навчання і так далі. Це дуже вдалий час, щоб викинути з дому непотріб, який зберігали за принципом “а раптом знадобиться”. Те ж саме слід зробити і зі шкідливими звичками.
Виконайте давню обіцянку – відвідайте з дитиною зоопарк, відремонтуйте двері в шафці, допоможіть батькам з ремонтом. А також сплануйте справи на осінь і зиму, поставивши реальні завдання, які ви дійсно зможете виконати.
А ще існують народні прикмети на цей день:
Яка цього дня погода – такою буде й осінь.
Мало ягід на горобині – осінь буде сухою.
Якщо птахи відлітають зграями – до холодної зими.
Холодну зиму також віщувала наявність пожовклого листя на березах і червоного – на горобині.
І саме сьогодні у нас є можливість перевірити всі ці прикмети..