Старт імунізації відкладається. Але перший укол сподіваються зробити до кінця тижня

Упродовж минулого тижня Вінниччина кілька разів перебувала поміж лідерів областей за кількістю виявлення нових випадків COVID-19. Приміром, за 12 лютого було зареєстровано 391 хворого! За минулу добу коронавірус на Вінниччині вперше виявлено у 209 осіб (129 – у Вінниці). А 210 людей  одужали. Загальна кількість хворих з початку епідемії 30329. На даний час хворіє 4248 осіб, з них: 312 дітей та 240 медпрацівників. За тиждень, що минув з виходу газети, від ускладнень COVID-19 померло 36 мешканців області, загальна кількість загиблих – 583 (5 – за попередню добу).

У Вінниці збільшується кількість хворих, які потребують госпіталізації. Як, власне, і загальна кількість інфікованих коронавірусом. Як розповів директор департаменту охорони здоров’я міської ради Олександр Шиш, завантаженість ліжок із підтвердженим ковідом – 37%, а разом із підозрами – 59%. Стаціонарні відділення, куди госпіталізують хворих із ковідом, мають 544 кисневі точки. 8 лютого ввели в експлуатацію 33 точки у першій міській лікарні у пульмонологічному відділенні.

За добу 15 лютого в Україні COVID-19 підтвердили 3143 особам, одужали 6189 осіб, водночас госпіталізували 915 хворих, а летальних випадків – 150.

Тим часом старт вакцинації, аносований урядом на 15 лютого, відкладається. Міністр охорони здоров’я Максим Степанов висловив сподівання, що вакцинація проти COVID-19 почнеться до кінця цього тижня, а затримку з поставками вакцин пояснює технічними та бюрократичними проблемами, що не залежать від України. Це він повідомив на брифінгу 16 лютого.

“Виникли технічні проблеми логістичного абсолютно характеру. Я думаю, що вони будуть вирішені буквально за декілька днів. Відразу після брифінгу в мене чергові перемовини з виробником саме щодо цих технічних питань доставки вакцини в Україну. Ми відразу почнемо (щеплювати). Я думаю, що на цьому тижні ми вже зробимо перше щеплення від коронавірусної хвороби – і це перше щеплення буде зроблене нашим медичним працівникам», – пояснив міністр.

Поки українці чекають вакцини, мобільні бригади, що здійснюватимуть щеплення, проводять тренінги. Як повідомляє департамент охорони здоров’я та реабілітації Вінницької ОДА, в області вакцинація здійснюватиметься на базі створених тимчасових пунктів щеплень та мобільними бригадами з імунізації.

На першому етапі  вакцинуватимуться медичні працівники та персонал, які працюють у закладах охорони здоров’я, де надають стаціонарну допомогу хворим на коронавірусну хворобу COVID-19, працівники мобільних бригад для вакцинації, люди в інтернатних закладах, будинках для людей похилого віку та працівники таких закладів.  Під час першого етапу вакцинації будуть залучені також військовослужбовці (включаючи Збройні сили України та Національну гвардію України), які беруть участь в операції Об’єднаних сил на Сході України.

На Вінниччині кількість тих, хто підлягає вакцинації на першому етапі, становить 9390 чоловік. Орієнтовна кількість осіб на другому етапі – 88653 людини (медичні працівники та персонал, які працюють у закладах охорони здоров’я, що надають стаціонарну допомогу іншим хворим (включаючи первинну медичну допомогу, працівники системи громадського здоров’я тощо)), люди віком від 80 років.

В області сформовано 20 мобільних бригад для проведення вакцинації на 1 та 2 етапі, до яких залучено 121 працівник «первинки»: 20 водіїв, 41 лікаря і 60 медичних сестер.

Підготувала Юлія РАЗАНОВА .

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені