Стрілки часнику від хвороб і шкідників

У червні озимий часник випускає квітконоси. Їх видаляють і одержують більш важкі голівки. При цьому часникові стрілки здатні принести набагато більше користі. У першій половині літа вони стануть справжньою паличкою-рятівницею, яка найекономнішим способом дозволить зберегти здоров’я культурних насаджень.

Серед народних засобів, спрямованих на боротьбу зі шкідниками й хворобами рослин, часник займає одну з лідируючих позицій.  Цей овоч наділений потужними фунгіцидними й інсектицидними властивостями. При приготуванні таких лікувальних настоїв  використовувати зубки часнику досить марнотратно. Тому для приготування часникових коктейлів, які дійсно вражають своєю ефективністю, можна використовувати ароматні квітконоси.

Часникові стрілки, на основі яких готують настої, пропустивши їх через м’ясорубку,  мають фунгіцидну або інсектицидну дію. Вони  відмінно працюють самі по собі, але іноді для більшої ефективності додають до них інші інгредієнти.

Стрілки часнику проти грибкових захворювань

Від фітофторозу допоможе настій з 3 склянок перемелених часникових стрілок, 5 мл йоду й 10 л води. Спочатку 2 доби настоюють зелену кашку у воді, потім настій проціджують, додають до нього йод і щедро змочують сумішшю кущі томатів і ґрунт під ними.

Таку часникову терапію, яка служить відмінною профілактикою фітофторозу, рекомендується проводити щотижня доти, поки не закінчаться коштовні стрілки. Потім переходять на інші екологічні засоби.

Квітконоси часнику візьмуть гору в боротьбі з борошнистою росою. Для приготування засобу 4 склянки стрілок часнику залити 10 л води й настоювати 2 доби. Потім настій процідити й обприскувати уражені рослини. Якщо почати проводити таку процедуру при перших ознаках недуги й повторювати кожні 3-4 дні, то можна швидко впоратися із цією хворобою за допомогою одних тільки часникових стрілок.

Щоб захистити ягоди суниці садової від сірої гнилизни, 1-2 рази в тиждень проливайте суничну плантацію з лійки 3-денним настоєм на основі 2 склянок стрілок часнику й 10 л води.

Не люблять часник і шкідники. Вищеописаний настій допомагає й відбити атаку слимаків, що заміряються на ягоди суниці. Захід проводиться після збору чергової партії ягід, поливу або дощу.

Ненажерливу попелицю переможуть перемелені квітконоси часнику й сухі здрібнені кірки апельсинів або мандаринів. По 1 склянці того й іншого залити 10 л теплої води й настоювати 3 дні, періодично перемішуючи вміст. Процідити й зрошувати уражені рослини репелентним коктейлем кожні 3-4 дні.

У боротьбі з хрестоцвітною блішкою відмінно зарекомендувала себе часникотерапія разом з опиленнями тютюновим пилом або попелом. При перших ознаках діяльності шкідника починають 1-2 рази на тиждень поливати рослини з лійки 2-денним ароматним коктейлем (1 склянка стрілок на 10 л). Потім обсипають їхні вологі листи тютюновим пилом або попелом. Після цих процедур від блішки не залишається й сліду.

Відлякає із грядок метеликів совки й білявки полив рослин у зоні ризику 2 рази на тиждень 3-денним часниковим зіллям (2 склянки стрілок на 10 л). Альтернативний варіант – 1-2 рази в тиждень підкладати в міжряддя тільки що зірвані квітконоси.

Приготуйте для трипсів і павутинних кліщиків часниково-кульбабковий настій. Викопати з коренем кульбаби, змити з них бруд і дрібно нарізати. Залити 10 літрами теплої води 1 кг «нарізки» і настоювати 2-3 дні. Потім додати 1 склянку перемелених стрілок часнику, перемішати й залишити ще на ніч. Ранком процідити й обробити уражені рослини 1-2 рази в тиждень.

Щоб мурахи перенесли свій «гуртожиток» подалі, просто розімніть руками декілька часникових стрілок і покладіть зверху на мурашник, який злегка розкопайте.

Порада: щоб часниковий коктейль затримувався на листі рослин і довше випускав у повітря свої фітонциди, розчиніть в ньому перед обприскуванням здрібнене мило з розрахунку 1/3 бруска на 10 л.

Якщо ваш кіт раптом вирішить влаштувати для себе відхоже місце на грядці, швидко відвадити його від цієї звички допоможуть ароматні квітконоси часнику – просто розкладіть їх у міжряддях грядки й періодично додавайте свіжі стрілки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені