Warning: Attempt to read property "geoplugin_countryCode" on null in /home/vinnichi/vinnichina.info/www/wp-content/plugins/page-visit-counter/public/class-page-visit-counter-public.php on line 227
Сіють цукрові буряки з надією - "Вінниччина"

Сіють цукрові буряки з надією

Поля ФГ «Вищеольчедаївське» лежать обабіч траси міжнародного значення М-21 сполученням Виступовичі-Житомир-Могилів-Подільський. Саме ця обставина  певною мірою зобов’язує керівника  господарства Руслана Дмитрука разом із колективом дбати про належну культуру землеробства, що вони й успішно роблять. 

У цьому я мав нагоду вкотре переконатися, побувавши в бригаді села Привітне, де того дня розпочали сівбу цукрових буряків на полі  «коло сінажних ям». Два посівних агрегати йшли в загінках один за одним. Попереду – трактор Василя Майданюка, за ним – Валентина Близнюка. Це досвідчені механізатори, яким тут не вперше довіряють виконувати відповідальну справу – закладання основи майбутнього урожаю.

– Впродовж всього періоду від весни до осені Василь та Валентин працюватимуть на цьому полі, і я впевнений, що воно, як і завжди, буде чистим  та доглянутим – у них по-іншому не виходить, – каже Руслан Володимирович. – Уже тривалий час ці механізатори  успішно тримають свою марку, забезпечуючи високі врожаї, хоча рік на рік не схожий. А нинішній – зовсім особливий. Через дощі та холод із сівбою цукристих ми затрималися на три тижні. Якщо раніше в кінці травня – на початку червня листова маса цукрових буряків вкривала поверхню грунту, то сьогодні ми не може нічого стабільно прогнозувати. Через кілька днів знову передбачається погіршення погодних умов. Для ярої пшениці, ячменю, гороху та розторопші, які ми вже посіяли – це добре, от тільки б надалі «розминутися» з можливими весняно-літніми заморозками…

ФГ «Вищеольчедаївське» входить до четвірки господарств екс-Мурованокуриловецького району, де у структурі посівів зберегли цукрові буряки. Цьогоріч площу під ними тут збільшили на двадцять відсотків і планують зібрати не менше шестисот центнерів з гектара. Це той показник, який «прижився» у господарстві уже багато років.

– Сіємо цукрові буряки з надією на мир і високий урожай, – додає Руслан Дмитрук. – Дякуємо ЗСУ за можливість тримати в тилу свій фронт і наближати перемогу над окупантами. 

Віктор ЗЕЛЕНЮК

Мурованокуриловецька громада

На знімку: Василь Майданюк, Валентин Близнюк та Руслан Дмитрук 

Фото автора

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені