«Тарифне» звернення, обласні програми та об’єднання лікарень

були серед питань, внесених до порядку денного 4-ї сесії Вінницької обласної ради 8-го скликання

На черговій сесії облради депутати 67-ма голосами ухвалили звернення до Президента України, Верховної Ради та Кабінету Міністрів щодо недопущення підвищення цін на енергоносії для населення та щодо відновлення повномасштабної програми субсидій.

Як зазначив голова облради Вячеслав Соколовий, це звернення сформульовано з пропозицій фракцій «Української стратегії Гройсмана», «За майбутнє», «Батьківщини», «Європейської солідарності» та «Опозиційної платформи – За життя». Натомість фракція «Слуги народу» пропонувала альтернативне звернення, але його не розглядали через невчасно подану пропозицію про внесення до порядку денного.

Звернення, підтримане депутатами, містить такі вимоги до центральної влади: невідкладно ухвалити рішення щодо справедливого та системного зниження тарифів на енергоносії; відновити повномасштабну програму субсидій для родин, які потребують соціальної підтримки; притягнути до відповідальності посадових осіб, які допустили необґрунтоване зростання цін на енергоносії для населення. Також у зверненні вказано, що заявлене зниження ціни на газ, яке Кабмін ухвалив під тиском хвилі протестів, не вирішує проблему в комплексі та є тимчасовим.

Далі депутати заслухали інформацію про результати діяльності органів обласної прокуратури. За словами першого заступника керівника Вінницької обласної прокуратури Василя Гайворона, на Вінниччині у минулому році фіксувалося зменшення як загальної кількості кримінальних правопорушень, так і їх окремих категорій: на 15% менше злочинів проти життя та здоров’я, ніж у 2019 р., на 28% менше особливо тяжких та на 9% – тяжких злочинів. А от кримінальних правопорушень, пов’язаних зі збутом наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів, упродовж 2020 року виявлено на 66,5% більше.

Також сесія розглянула виконання низки обласних програм і затвердила нові цільові програми. Про виконання Обласної цільової соціальної програми національно-патріотичного виховання молоді на 2017-2020 роки, звітував заступник директора департаменту соціальної та молодіжної політики облдержадміністрації Олександр Мельник, після чого депутати затвердили аналогічну програму на наступних 5 років. Ухвалено також оновлену програму «Молодь Вінниччини», внесено відповідні зміни до обласного бюджету та затверджено механізм контролю за виконанням та ефективністю регіональних програм.

Сесія схвалила і передачу «Меморіального музею П. Чайковського і Н. фон Мекк» із комунальної власності громад Жмеринського району в спільну власність громад області. Відтепер музей стане відокремленою філією Вінницького обласного краєзнавчого музею.

Керівником управління спільної комунальної власності територіальних громад Вінницької області депутати призначили Сергія Кушніра, якого перед цим рекомендувала конкурсна комісія. Раніше він працював директором департаменту житлового господарства Вінницької міськради, заступником директора Інституту інноваційної освіти (м. Київ), був членом правління АТ «Укрзалізниця» та заступником голови ДП «НЕК «Укренерго», заступником міністра Кабінету Міністрів  та заступником Державного секретаря Кабінету Міністрів.

Серед рішень, ухвалених цією сесією, також реорганізація Козятинської обласної протитуберкульозної лікарні (шляхом приєднання до Комунального підприємства «Фтизіатрія») та Вінницької обласної психіатричної лікарні №2 (шляхом приєднання до КП «Вінницька обласна клінічна психоневрологічна лікарня ім. акад. О. І. Ющенка»).

Юрій СЕГЕДА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені