Телемедицина допоможе лікарям. І пацієнтам

Підготовчі роботи в рамках  проєкту «Планова телемедицина» тривали з грудня 2020 до січня 2021 року. У цей період на базі Вінницької обласної клінічної лікарні ім. М.І.Пирогова та обласної дитячої клінічної лікарні було створено  регіональний центр планових телемедичних консультацій Вінницької області. Важливість телемедичних консультацій за різних обставин, зокрема, в екстрених ситуаціях, важко переоцінити. Особливо це стосується роботи лікарів на периферії області. Відтепер цей спосіб спілкування в медичних колах буде доступний як у межах міста Вінниці, так і  по всьому регіону. Своєрідну презентацію роботи системи повели днями на базі лікарні ім.Пирогова в присутності голови ОДА Сергія Борзова та директорки департаменту охорони здоров’я та реабілітації Ольги Задорожної.

«Показові» планові телеметричні консультації відбулися з двома сімейними лікарями з різних куточків Віниччини:

– сімейний лікар Ямпільського ЦПМСД (пацієнт Ямпільського району) проводив консультування з урологом обласної клінічної лікарні ім. М.І.Пирогова;

– сімейний лікар Немирівського ЦПМСД (пацієнт дитячого віку з Немирівського району) проводив консультування з лікарем обласної дитячої клінічної лікарні.

«Система передбачає найкоротший метод проведення консультації, без додаткових форм чи кнопок. Скористатися системою можна навіть з телефону. Ресурс встановлений як у диспетчерському пункті, так і окремо на кожному робочому місці лікаря, тому доступні всі інструменти для отримання та узгодження необхідної інформації», – пояснила суть роботи системи Ольга Задорожна.

А головний лікар обласної  лікарні ім. М.І. Пирогова Олександр Жупанов додав, що телемедична система дає можливість об’єднати всі заклади охорони здоров’я в єдину мережу як для проведення консультацій, так і для спілкування та обміну досвідом лікарів різних ланок. Також він повідомив, що на базі нового хірургічного корпусу лікарні ім. М.І. Пирогова є можливість виділити просторе приміщення для телемедичного центру, в якому буде можливість проводити різного виду зібрання, навчання і перепідготовку фахівців.

Фото з сайту ОДА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені