«Тож себе я не втрачу…»

-впевнена випускниця Бершадської ЗЗСО№3 Світлана Лиманська

Тему цієї публікації підказала викладач КЗ «Бершадська дитяча музична школа імені Р. А. Скалецького» Кристина Мураховська. Вона зателефонувала у корпункт «Вінниччини» і розповіла, що в їхньому місті проживає дуже здібна дівчина Світлана Лиманська, яка навчалася в музичній школі за класом фортепіано та сопілки, була активною учасницею дитячого оркестру народних інструментів та ансамблю сопілкарів.

Характеризуючи свою ученицю, Кристина Костянтинівна особливо підкреслила, що, окрім занять музикою, Світлана наділена ще й Божим даром творчості – пише вірші та літературні твори. Вона дуже цілеспрямована, комунікабельна, доброзичлива і має багато друзів…

Світлана була учасницею та переможницею більш як 100 мистецьких міжнародних, всеукраїнських, обласних конкурсів, фестивалів та олімпіад як з музичного мистецтва, так і з навчальних предметів загальноосвітньої школи. Свого часу була нагороджена грамотою Бершадської РДА та райради. За підсумками 2020 року Світлану визнано переможцем обласного конкурсу інтелектуальної та професійної еліти «Людина року – 2020» у номінації «Обдарованість року».

У грудні 2021 року вона представляла Вінницьку область на столичному фестивалі «Барви життя» з авторською поезією, а 10 лютого 2022 року стала президентським стипендіатом у сфері музичного мистецтва…

  • Бершадська земля народила багато талановитих людей, але таких, як Світлана Лиманська, ще не було – це унікальний природний самородок у своїй первозданній красі, давайте запам’ятаємо це ім’я, Світлана ще прославить наш край, – переконана Кристина Мураховська. – Але, як відомо, чудес на світі не буває, й успіху без наполегливої праці не буває, а наша  молода землячка наполегливо йде до своєї мрії…

Після такої колоритної інформації про сімнадцятирічну юнку я зателефонував до Світлани, і вона погодилася в авторському варіанті представити себе читачам «Вінниччини». Надаємо її слово.         

  • Захоплююсь вивченням іноземних мов та стилями поезій, – пише дівчина. – Вивчаю абсолютно все, у чому бачу можливість розвиватися як автор. Планувала бути перекладачем з турецької та англійської мов. Хоча володію для роботи іще декількома: італійська, грецька, латинська, португальська. Вважаю своє призвання жестом вищих сил, своїм надзавданням. Обожнюю писати не лише вірші, але й повноцінні твори – аж до фан-серіалів. До речі, два уже маю готових до друку, але ще не планую показувати їх світові…

Надалі не залишу свій талант помирати наодинці, ніколи не відступлюсь від поставлених цілей у літературі. Пробувала різні жанри, окрім фантастики і дорослої літератури. Вподобала для себе хорор, але зіштовхувалася з труднощами в даній роботі. Чесно кажучи, не бачу себе ніде, окрім літератури, тому професія буде пов’язана з улюбленою справою. Тож себе я не втрачу…

Декілька років працювала по одній тематиці, але це не призвело до вигорання. Тобто я творчо стабільна людина, якщо правильно визначуся з темою. Кидала деякі роботи, оскільки не проживала їх. Думаю, що письменник не має морального права писати те, що не може уявити на своєму прикладі…

Я бачу себе чітко лише у ролі митця в сфері літератури. Можу пробувати щось нове, але ніколи не покидаю свого. На рахунок іншого немає чітких планів із часів початку воєнних дій у моїй країні…

Пишу більше на вподобані історичні теми, хоч не кожен твір, власне, можна назвати завершеним. Але якщо вдосконалювати свої роботи, то можна рухатись далі. Вірші почала писати десь з 9 років, а усвідомлене написання віршів – з 4 класу, але  перші вірші писала  в зошиті, пізніше – в електронному варіанті. Творчий доробок загалом складає близько 300 віршів різної тематики. Про їх видання окремою збіркою думаю, але ж треба на це мати гроші, яких у нас з мамою немає… У жовтні 2020 року дебютувала в літературному конкурсі «Політ моїх думок» з публікацією власного оповідання без назви в однойменному альманасі, а через рік з віршем «Єдиний» «Мирний» зайняла перше місце у всеукраїнському дистанційному конкурсі творчих людей «ProКреатив»…   

Із шкільних років надаю перевагу спілкуванню у соцмережах.

А ось що каже про доньку мама, Ганна Андріївна: «Моя Світланка сильна та творча особистість.  Вона   впевнено йде до поставленої мети, незважаючи на труднощі та перепони – нічого не «відкладає на завтра».  З вірою у свої сили  та нашою підтримкою впевнено крокує в своє світле майбуття. Бажаю їй легкого життєвого шляху, вірних та достойних  подорожніх. Удачі та натхнення! Здоров’я та мирного неба! Щасти тобі, Світланко! Здійснення мрій та бажань!».

P.S. Надзвичайно об’ємним і глибоким вийшов портрет нашої юної сучасниці. До нього, власне, немає чого й додати, хіба що той факт, що з дитинства Світлана Лиманська має проблеми із здоров’ям.

Віктор Зеленюк.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені