Точка злету – Нагоряни

У Могилів-Подільському районі розіграли «Кубок Дністра» з парапланеризму.

І знову над сивим Дністром ловили вітер небесні вітрила мужніх підкорювачів п’ятого океану. Вісімнадцять представників спортивних клубів Києва, Дніпра, Харкова, Хмельницького, Львова, Полтави, Нової Каховки та Могилева-Подільського прибули в це чарівне наддністрянське село,  щоб взяти участь у всеукраїнських змаганнях на престижний приз із парапланеризму. Вони успішно освоїли нові маршрути польотів та провели в небі десятки годин.

– Другий рік поспіль ми організовуємо турнір повітроплавців в умовах карантинних обмежень без традиційних фестивальних заходів самодіяльних та професійних артистів, але це жодним чином не впливає на його загальновизнаність, – ділиться думками  співорганізатор змагань, голова Вінницького обласного осередку федерації парапланеризму України Сергій Шибінський. – А все почалося ще в серпні 1995 року, коли  в сусідньому з Нагорянами селі Кремінне зібралися перші ентузіасти небаченого раніше в наших краях нового виду спорту. Але вже наступного року ми змінили базу дислокації на Нагоряни, де на крутих берегах Дністра постійно дме південний вітер. Останнім часом інтерес до парапланеризму підвищився серед людей в силу популяризації авіації загалом. Це зумовлено, на мою думку, увагою до космічних польотів і винаходів Ілона Маска в царині перспективного освоєння далеких планет. А як відомо, ці галузі тісно пов’язані між собою, і після авіації є тільки вершина людського таланту, розуму, винахідливості – космонавтика. Шлях до цих мрій прокладає і наш парапланеризм…

Польоти тривали чотири дні. Організатори заходу заздалегідь узгодили свої дії з керівництвом Могилів-Подільського прикордонного загону та органами місцевої влади, що сприяло чіткому виконанню всієї програми небесних змагань. Спортсмени літали за 54 кілометри до Ялтушкова через поворотний пункт Муровані Курилівці і до Шаргорода за 44 кілометри  через поворотний пункт село Березівка.

У проміжках між польотами учасники змагань з великою зацікавленістю знайомилися з експонатами етно-історичного флай-парку  «Нагоряни», де відтворено всі етапи становлення повітроплавання на Поділлі. В одній з експозицій тут представлена книга Сергія Шибінського «Небесне тяжіння: точка злету – Нагоряни», в якій автор розповідає про своє «поєднання із захопленням, що стало другою професією». Він здійснив сотні вильотів і має понад шістсот годин, проведених у небі. Свого часу Сергій Шибінський був ініціатором створення в місті Могилів-Подільський регіонального осередку дельтапланерного спорту та прийняття єдиної в області районної програми «Розвитку авіаційних видів спорту та військово-патріотичного виховання молоді».

– Незважаючи на теперішні кадрові переміни в керівництві районом, місцева влада продовжує опікуватися нашим громадським об’єднанням, – каже Сергій Шибінський. – Райдержадміністрація та районна рада разом із народним депутатом України Геннадієм Вацаком і Яришівською сільською радою сприяли в проведенні цих змагань. А переможцями стали Дмитро Павлюченко з Харкова,  Олександр Бабцев і Андрій Кучера з Києва.

Віктор Зеленюк,

власкор «Вінниччини» Могилів-Подільський район

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені