Традиції рогозоплетіння на Вінниччині

внесли до переліку нематеріальної культурної спадщини. Також до переліку НКС внесли ще чотири традиції з міст України

Міністерство культури та інформаційної політики внесло до переліку нематеріальної культурної спадщини традиції рогозоплетіння в селах Щітки і Писарівка Вінницького району. Про це повідомляє I-VIN.INFO з посиланням на Телеграм-канал «Туристичні новини Вінниці».

Окрім того, національний перелік поповнили: приготування української традиційної страви «Голубці», культура традиційного вівчарства Бессарабії та знань, пов’язаних із ним, традиція «віншування Василів» у селі Липівка Рогатинської громади Івано-Франківської області, традиція вбирання могильних хрестів у Рівненському Поліссі.

Довідково: Засноване село Щітки в 1770 році. Раніше ця територія була не заселена. У церковних книгах згадується, що на вільну землю заселялися люди, які втікали від панів із Писарівки та інших ближніх сіл. Назва села походить від роду зайнятості місцевих жителів. Їх ремеслом було виготовлення щіток та кошиків із рогози, якої було вдосталь біля сільських водоймищ. Рогозоплетіння стало основним заняттям жителів села. Традиції цього ремесла передаються з покоління в покоління. У Щітках з рогози виплітали взуття, капелюхи, доріжки і навіть одяг. Згадується, що щітецькі рогозяні вироби скуповували вінницькі купці і відправляли їх в Польщу, Німеччину та Австрію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені