Тривога?.. Негайно в укриття!..

Останні трагічні події, пов’язані з рашистськими ракетними ударами, засвідчили, що частина жителів нашого міста нехтує правилами безпеки під час оголошення сигналу «Повітряна тривога».

 Відтак, аби запобігти цьому, відбулось навчання персоналу та відвідувачів торговельно-розважального центру «Мегамолл», розташованого у Вінниці.

Зазначений ТРЦ є одним із найбільших об’єктів із масовим перебуванням громадян і має загальну площу понад 67 тисяч квадратних метрів. Аби попередити повторення загибелі десятків людей (як це було, приміром, у кременчуцькому «Асторі» внаслідок атаки з повітря), фахівці ГУ ДСНС України у Вінницькій області закликають вінничан дотримуватися правил безпеки під час дії сирени та наполегливо проводять відповідну профілактичну роботу.

Спілкуючись із орендарями, підприємцями та персоналом магазинів, розташованих у торговельно-розважальному центрі, рятувальники розповіли присутнім про порядок дій, передбачений увімкненням систем оповіщення про повітряну тривогу.

Під час інструктажу працівників ТРЦ провідний інспектор Відділу запобігання надзвичайним ситуаціям по Вінницькій міській територіальній громаді Вінницького районного управління ГУ ДСНС капітан служби цивільного захисту Андрій Коваль відповів на всі запитання, що стосувалися алгоритму дій персоналу під час сирени, нагадав, як користуватися первинними засобами пожежогасіння.

На практиці було відпрацьовано ввімкнення об’єктової інформаційної системи (зазвичай у приміщеннях людно, і зовнішнє оповіщення просто не чути) та евакуацію працівників ТРЦ «Мегамолл» до захисної споруди. Фахівці ДСНС порадили орендарям під час обслуговування відвідувачів постійно нагадувати їм про місце розташування укриття, аби громадяни розуміли, куди потрібно  прямувати в разі можливої повітряної тривоги.

На думку старшого адміністратора ТРЦ «Мегамолл» Тетяни Бродовської, профілактична робота рятувальників є надзвичайно важливою і потрібною, адже таке навчання дисциплінує всіх працівників об’єкта. Інформаційно-роз’яснювальні заходи, безумовно, допоможуть громадянам зорієнтуватися у випадку можливої небезпеки.

Як зазначив заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України у Вінницькій області полковник служби цивільного захисту Олег Сторожук, рятувальники закликають вінничан та жителів області не ігнорувати важливі правила безпеки і в разі сирени повітряної тривоги негайно прямувати до найближчого укриття чи сховища. У випадку, коли людина за якихось обставин залишилася вдома, необхідно користуватись правилом двох стін. На випадок вибухової хвилі саме другий перестінок візьме на себе уламки цегли, бетону, віконного скла тощо. Тому ховатися безпечно слід у місці, розташованому за другою від фасаду опорною стіною. Зазвичай це тамбур, коридор або передпокій.

Олександр КУТОВИЙ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені