Три бабусі засипали шахрая доларами…

Вони дуже багато втратили і в буквальному, і в переносному значенні слова, що не передплачують нашої газети. Бо «Вінниччина» ще кілька років тому оголосила шахраям бій, висвітлюючи всі найрезонансніші в області випадки ошукування зловмисниками літніх людей за допомогою кількох фраз на кшталт: «Ваш син(дочка) втрапив(ла) в аварію. Терміново потрібні великі гроші, аби залагодити справу (або на лікування)». Ще частіше звертаються нібито голосами плачучих нащадків і просять віддати всі наявні гроші людині, яка по них прийде. Приходили, забирали… А ми не втомлювались про це все розповідати, щоб люди самі назавше засвоїли та й всьому оточенню допомогли закарбувати: якщо мова про ДТП, потерпілих і великі суми грошей, то маємо справу лише із ШАХРАЙСТВОМ!

Ось і цього разу 81-річній бабусі зателефонували, що донька нібито потрапила в аварію, терміново потрібні великі гроші на лікування. Прийшов чоловік, представився лікарем і забрав у неї 3 тисячі доларів США. Спохватилась вона пізніше і звернулась у поліцію.

«Ощасливлений» зловмисник вирішив аналогічним чином продовжити пошук жертв. Очевидно, не читали нашої газети ще дві вінничанки – 83- і 84-річна. Після «шокуючого дзвінка» вони «зшкребли» всі свої заощадження, і вийшло 2 тисячі доларів США, 800 євро, 21 тисяча гривень. Лише після того, як гроші віддали, вони зрозуміли свої промахи і звернулися до поліції.

За допомогою камер відеоспостереження вдалося вийти на слід «гастролера» з Одеси, який у поле зору правоохоронців ще не потрапляв. Його затримали у Вінниці. Мобільні телефони і добуті шахрайським способом гроші вилучені, автомобіль поставлено на штрафмайданчик. Зловмисник в ізоляторі тимчасового тримання. Кримінальне провадження – за ч. 2 ст. 190 КК України (шахрайство).

А що означає останнє слово, наші постійні читачі вже добре знають і не «клюнуть»…

Микола КАВУН

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені