Три тижні кипить робота

Село Війтівка Бершадської громади, яке до сьогоднішнього дня живе без призначеного старости, звільнившись від старої влади, розправило крила. Так, принаймні, стверджують місцеві громадські активісти, що надіслали у корпункт «Вінниччини» своєрідний звіт про свою діяльність на благо земляків.

Вони пишуть, що завдяки зусиллям молодих та ініціативних жителів села, які розпочали свою діяльність з акцій протесту проти призначення старостою людини, яка втратила авторитет в селі,  продовжують доводити свою правоту генеральним прибиранням села, кладовища, підгортанням та вивезенням смітників, побілкою загорожі, бордюрів, висадкою дерев та кущів. За закликом ініціативної групи, до цієї безоплатної роботи долучилося практично  все село, від школярів, які виходили з батьками на збір сміття, до пенсіонерів, які хоч на кілька годин ставали до роботи, щоб був і їхній внесок у добрі колективні справи.

Вже три тижні робота кипить, як у мурашнику. Місцеві фермери, підприємці, просто небайдужі жителі села виділяють спеціальну техніку – екскаватори, самоскиди, трактори з причепами, бочки з водою для поливу дерев. Люди працюють зі своїми бензопилами і мотокосами. Уже спиляно і завезено у дитсадок майже двадцять кубометрів дров.

Ті із жителів, хто в силу обставин або за станом здоров’я, не може приєднатися до роботи, вносять кошти до загальної скарбнички, а також готують обіди. У свою чергу власники магазинів передають воду, бутерброди, солодощі. Міським головою, за зверненням громадян, було виділено бульдозер для підгортання сміттєзвалища і саджанці дерев для висадки у майбутньому парку.

Також за кошти громадян придбані декоративні кущі, які посаджені вздовж тротуарів біля центральної дороги. В планах ініціативної групи встановлення лавочок для відпочинку, сміттєвих баків, облагородження стадіону і ще багато гарних справ.

Головне, що для цього є бажання і схвалення більшості жителів села. Це надихає до ще більшої активності, бо громада усвідомила, що сила в єдності й згуртованості. До речі, таке прибирання було організовано не тільки в центрі, а на кожному кутку села. Люди вільно, без примусу роблять благі справи у загальну скарбничку заради кращого життя своїх дітей, онуків, прийдешніх поколінь.

Віктор Зеленюк

Бершадська громада

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені