Уперше – за багато десятків років

У Козятинській міській територіальній громаді модернізовано міські котельні

Воєнний стан, допомога військовим на фронті, гуманітарна допомога вимушеним переселенцям зі сходу та півдня України – такі болючі на сьогодні питання є для усіх громад нашої країни та Вінницької області зокрема, актуальними та першочерговими. Однак у цій круговерті такої необхідної та важливої роботи керівництво Козятинської міської ради не полишає без уваги і потреби мешканців громади.

Попри жорсткі умови використання коштів в умовах воєнного стану, депутатський корпус на чолі з міським головою Тетяною Єрмолаєвою знаходить можливості вирішити питання життєзабезпечення громади. І одним із найголовніших і найболючіших серед таких ось уже декілька десятків років є теплопостачання до соціальних закладів Козятина (багатоквартирні будинки ще від 2008 року відокремлені від центрального опалення, і кожна квартира має індивідуальне опалення).

Загострилася проблема із теплопостачанням у Козятині у 2016 році, коли приватними компаніями, що опалювали соціальні заклади міста, було прийнято рішення  як паливо використовувати відходи олієжиркомбінатів. Відтоді, як тільки починався опалювальний сезон, до котелень міста звозилося соняшникове лушпиння вперемішку (а то й більшою часткою) із залишками виробництва. Протягом усього опалювального сезону таке «паливо» лежало купами біля котелень під дощем і снігом, розтікалося по прилеглій території. А потім це мокре місиво спалювалося для обігріву міських об’єктів. Густий дим огортав вулиці, місця відпочинку, ігрові майданчики, територію лікарні, проникав у щілини вікон, а коли розсіювався – залишав по собі чорний кіптявий осад на усьому. Жодне зі звернень мешканців міста до керівництва громади не приносило результатів.

Ситуація кардинально змінилася у 2020 році. Однією із головних своїх задач на посаді міського голови Тетяна Єрмолаєва ставила забезпечення соціальних закладів міста якісним теплом разом зі звільненням козятинців від кіптявого смогу над містом.

По-перше, у котельнях Козятина нарешті були проведені необхідні обстеження Державною екологічною інспекцією з відбором проб. За результатами досліджень було визначено, що концентрація шкідливих речовин, які виділяються під час виробництва тепла на котельнях ТОВ «Вінницяоблтеплоенерго», ТОВ «Вінницятеплоенерго», ТОВ «Вінницькі теплові мережі», значно перевищує допустимі нормативні показники.

При цьому теплопостачальник явно саботував початок опалювального сезону 2021-2022, вимагаючи укладення договорів із прийнятними для нього тарифами на виробництво тепла. У зв’язку з відсутністю теплопостачання та зниженням нічної температури повітря до -1 градуса в закладах соціальної сфери Козятина (територіальний центр соціального обслуговування, КП «Козятинська центральна районна лікарня», КП «Козятинський міський центр первинної медико-санітарної допомоги», МВПУЗТ, загальноосвітні навчальні заклади №1, №2, №5, ліцей, гімназія №6, ДНЗ №1, ДНЗ №2, ДНЗ №6), температурний режим в приміщеннях не відповідав санітарним нормам (згідно зі складеними актами, температура коливалась в межах +8 – +14).

Такі дії теплопостачальних компаній призвели до зриву опалювального сезону 2021-2022 та, відповідно, до зриву навчального процесу в освітніх закладах, зриву лікувального процесу у закладах охорони здоров’я, а також становили безпосередню загрозу життю та здоров’ю людей.

Постачання теплової енергії до бюджетних закладів соціальної сфери не здійснювалося, що прирівнюється до надзвичайної ситуації техногенного характеру.

Ставлячи першочерговим завданням здоров’я мешканців громади, 15 жовтня 2021 року учасники засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій прийняли рішення комунальному підприємству «Чисте місто» забезпечити доступ до приміщень котелень, які перебувають на балансі підприємства, провести запуск опалювальних котлів та подати теплову енергію до споживачів.

Відтоді за теплопостачання у Козятині відповідає міське КП «Чисте місто». Як паливо використовуються дрова. Однак зі зміною палива виникла потреба у модернізації котлів міських котелень.

– Для забезпечення належної екологічної ситуації в громаді, покращення якості надання послуг з теплопостачання у 2021 році розроблено проєктно-кошторисну документацію для капітального ремонту 4 міських котелень та у 2022 році – для капітального ремонту ще двох котелень, – розповіла Козятинський міський голова Тетяна Єрмолаєва. – Таким чином, у 2022 році, відповідно до «Програми розвитку теплового господарства на 2022-2024 роки», проведено капітальний ремонт котелень №2, №4, №9, №10 та №15 із заміною котельного обладнання. В котельнях встановлено сучасні твердопаливні котли та інше обладнання, необхідне для ефективного виробництва та постачання теплової енергії. Вартість виконаних робіт становить близько 12,8 мільйона гривень. Усі роботи виконувались за рахунок коштів місцевого бюджету Козятинської територіальної громади. Крім того, для забезпечення теплопостачання ДНЗ №2, на заміну обладнання приватних теплопостачальників, управлінням освіти Козятинської міської ради закуплено та встановлено новий твердопаливний котел.

Реагуючи на звернення Козятинської міської ради, з метою запобігання зриву опалювального сезону, обласним комунальним підприємством «Вінницяоблтеплоенерго» проведено капітальний ремонт котельні №7, яка належить до комунальної власності обласної ради. В котельні замінено старий газовий котел на новий твердопаливний. Котельня №7 опалює приміщення КП «Козятинська центральна районна лікарня» Козятинської міської ради, КП «Козятинський міський центр первинної медико-санітарної допомоги», управління освіти, лабораторного центру та інших установ.

На даний час КП «Чисте місто» експлуатує котельні №2, №4, №9, №10 та №15, які постачають тепло до приміщень КП «Козятинська центральна районна лікарня» Козятинської міської ради, територіального центру соціального обслуговування, ліцею №2, ліцею №1, ЗДО №6, ліцею №4, ЗДО №1, ліцею №5, ліцею №6 та інших установ.

Разом із тим, наразі продовжуються роботи з ремонту самих котелень. Як паливо на котельнях використовуються дрова. У приміщеннях споживачів спостерігається стабільне утримання комфортного температурного режиму (за умови стабільного електропостачання).

Пресслужба Козятинської міської ради

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені