У Буші «бушує» фестиваль

На території Державного історико-культурного заповідника «Буша», що в Ямпільській громаді, вирує Всеукраїнський фестиваль «Подільський оберіг». Уже 36-й рік поспіль на нього зібралися майстри-каменетеси з усієї України.

– Цьогорічний фестиваль особливий тим, що участь беруть не лише каменетеси, а й гончарі, художники, ткалі, ковалі. Організовано пленер для відродження і популяризації народного мистецтва. Його тематика присвячена 30-ій річниці Незалежності. Тобто усі роботи майстрів будуть перегукуватися з незалежністю та з борцями за волю України, – розповіла директорка заповідника «Буша» Ірина Захарчук.

За її словами, у фінальному дійстві фестивалю (в суботу 3-го липня) братимуть участь близько 50 майстрів. Буде нагородження учасників та презентація їхніх робіт, інтерактивні виставки, під час яких кожен охочий зможе спробувати попрацювати на ткацькому верстаті, сісти за гончарний круг, обробити зубилом камінь, узяти до рук ковальського молота або разом із художниками залишити красиву квітку на білій стіні хати.

До речі, вироби, створені на таких пленерах, традиційно залишаються в Буші. Так, за 36 років тут з’явилося більше трьох сотень оригінальних скульптур, і лише кілька з них селилися в інших місцях – біля Театру ляльок, що в будівлі-«книжці» поблизу нашої редакції, у Марківці в Музеї М. Леонтовича, на Одещині тощо.

Також на заключний фестивальний день заплановано великий концерт, що триватиме з 13-ї до 22-ї години за участі знаних вінницьких колективів (зокрема, гурту «Пан Карпо») та колективів із навколишніх громад. Буде і частування традиційними стравами, і дитячий майданчик, і ще чимало атракцій.

Юрій СЕГЕДА

Фото з фейсбук-сторінки «Заповідник Буша

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені