У воді забагато азоту

Про результати повторного кризового моніторингу річки Південний Буг повідомила Державна екологічна інспекція у Вінницькій області.

Факт забруднення річки було встановлено 28 січня на межі Вінницької та Хмельницької областей. Наприкінці лютого Державною екоінспекцією повторно проведено спостереження за якістю поверхневої води Південного Бугу від Хмельницької області до міста Вінниці.

Було організовано виїзд пересувної лабораторії в район «Кармелюкового крісла», розташованого на межі двох областей, де спеціалісти відібрали проби з річки і зробили експрес-аналіз на вміст азоту та фосфат-іону. Аналіз показав, що концентрація амонійного азоту становить 3,6 мг на кубічний дециметр (при нормативі 2,0 мг). Рівень фосфатів не перевищено: 1,85 мг/дм³ (при нормі 3,5 мг/дм³).

Детальніше дослідження проб води на вміст забруднюючих речовин проводиться в лабораторних умовах, про результати буде повідомлено додатково.

Як відомо, джерелами азотних речовин можуть бути гній, сеча, торф, добрива, компост, відходи тваринництва і м’ясопереробки тощо.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені