У Вінницькому центрі вакцинації населення від СOVID-19 за два дні щепили 733 людей

Цими вихідними, 12 і 13 червня, Вінниця долучилась до переліку міст, де запрацювали центри вакцинації населення від СOVID-19 . Всього було розгорнуто  50 центрів масової вакцинації у 15 областях України та в місті Києві. У Вінниці центр облаштували в експоцентрі Вінницької торгово-промислової палати по вул. Соборній, 68. Людей щепили вакциною CoronaVac виробництва компанії Sinovac Biotech Ltd. Попередньо планувалось, що Центр працюватиме з 10 до 14 години, але і в суботу, і в неділю робота розпочиналась мінімум на півгодини раніше. Адже люди активно займали чергу біля експоцентру далеко до 9 години ранку. Приміром, у неділю, 13 червня, в такий  час біля центру вишикувалась черга з 50 людей.

Перед початком акції повідомлялося, що упершу чергу щеплення від СOVID-19 отримують люди, які записалися в додатку «Дія» через листок очікування або у свого сімейного лікаря. Практика засвідчила, що таких виявилося не так багато, проте  щеплення отримали усі бажаючі. Навіть громадяни,  які не входили до вразливих чи цільових груп, і попередньо ніде не реєструвалися. З собою потрібно було мати лише  паспорт і ідентифікаційний код.

У перший день вакцинувалося 365 людей, у другий – 368. Щеплення проводили медики чотирьох ЦПМСД м. Вінниці. Алгоритм вакцинування виявився досить простим, все відбувалося у порядку живої черги, і від моменту потрапляння до приміщення до моменту отримання ін’єкції проходило не більше 10-20 хвилин. На вході бажаючим вакцинуватися вимірювали температуру, далі вони підписували інформаційну згоду, проходили лікарський  огляд в окремій  кабінці і вирушали на щеплення, яке теж робили у відокремлених кабінках. Далі вакцинованим пропонували почекати півгодини, щоб медики могли вчасно відреагувати на можливі ускладнення. На щастя, таких прикрих випадків за два дні не сталося. Просторі приміщення ТПП дозволили розмежувати людські потоки, і небезпечного скупчення вінничан не було.

Можливістю отримати вакцинацію від СOVID-19 в ці дні скористалися люди різного віку.  За нашими спостереженнями, зранку переважали люди середнього та пенсійного віку, далі активніше почала підходити молодь. Усе відбувалось оперативно та злагоджено. Ми поспілкувалися з людьми, які очікували на вакцинацію. Переважна частина з них випадково дізналась про роботу центру і зраділа можливості чимшвидше прищепитися у вихідний день.

– Мене звати Юрій, мені  58 років. Новину дізнався по місцевому телебаченню, попередньо ніде не реєструвався. Сказали взяти паспорт і код – і тоді можна  вакцинуватися. Так і зробив, сподіваюся, що усе вийде,  – розповів вінничанин, який  заздалегідь зайняв чергу.

– А я давно, вже більше місяця тому, зареєструвався в «Дії», – поділився своєю історією пенсіонер Федір. – Мені сказали, що подзвонять і все повідомлять – так і не подзвонили. А тут вчора слухаю по радіо новини і дізнаюся, що Вінницю додали  до 15 областей, де на вихідні усім бажаючим робитимуть щеплення. Попередньо я дізнався, що буде китайська вакцина, і тому прийшов.

– Я записувалася в чергу у сімейної лікарки ще місяці зо три тому, періодично їй дзвоню, а вона мені каже, що черга іде, але дуже повільно, – розповідає Лариса, пенсійного віку. –  А надіслала мені інформацію онучка, вона побачила цю новину на якомусь вінницькому сайті. Якщо є така можливість, то чому б не зробити? Я, на щастя, не хворіла, але і син, і донька  перехворіли, та й багато з близьких також. Декого зі знайомих ця хвороба навіть забрала з життя. Це страшно! Я не хочу жити в страху, хочу жити повноцінно, нормально, тому сьогодні прийшла робити щеплення.

Були такі люди, які вирішили зробити щеплення попри те, що вже перенесли коронавірусну хворобу. Приміром, так зробили  Тарас (32 роки) та Оксана (30 років).

– Взагалі ми перехворіли на СOVID-19 ще у березні. Але хочемо точно знати, що захищені, тому дізналися в лікарів, що згодом можна зробити вакцинацію. Минуло кілька місяців, і сьогодні вирішили убезпечитись від небезпечної інфекції. Бо хочемо нарешті мати повноцінний літній відпочинок, без остраху та застережень. До реєстру записувалися через контакт–центр МОЗу, але довгоочікуваного дзвінка так і не дочекалися, – поділилась своїми міркування молода пара.

Як пояснила намголовний спеціаліст лікувально-профілактичного відділу департаменту охорони здоров’я Людмила Саєнко, щеплення отримали абсолютно всі, хто завітав цими вихідними до центру. Не відмовляли навіть тим, хто не є мешканцями обласного центру. Також вона пояснила,  що для всіх тих, хто отримав щеплення у центрі вакцинації, обов’язково передбачена друга доза вакцини, якою вони будуть щеплені через 28 днів після першої.

– У перший день було трошки більше людей середнього та старшого віку, а в неділю трохи більше молоді. Інтерес та цікавість до таких форм проведення щеплень великий у різних вікових групах. Старші люди хочуть нарешті захиститися від хвороби, а  молодь цікавить можливість виїхати на відпочинок чи на заробітки за кордон.  Адже після повного курсу вакцинації у сімейного лікаря можна отримати відповідний документ. Далеко не всі люди, яким зробили щеплення, були заресєтровані в «Дії»через листок очікування або у свого сімейного лікаря, але вакцинували ми всіх. Найстаршому громадянину був 81 рік, наймолодшому, студенту – 18.  Очікується, що ближчим часом подібні центри будуть розгорнуті в інших населених пунктах області. А у Вінниці, в цьому ж приміщенні наступного разу центр вакцинації населення від СOVID-19 працюватиме в суботу, 19 червня, – розповіла Людмила Саєнко.

Юлія РАЗАНОВА

Фото автора

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені