У Вінниці запрацює Центр ветеранського розвитку

Із наступного навчального року на базі Вінницького національного технічного університету розпочне роботу Центр ветеранського розвитку. Основна мета діяльності — навчити ветеранів нового фаху та допомогти втілити в життя їхні підприємницькі ініціативи, повідомляє armyinform.com.ua.

Наразі триває підготовка до запуску цього Центру, який став пілотним проєктом Міністерства ветеранів України. Активну участь у роботі беруть закордонні партнери, зокрема представники міжнародних благодійних організацій.

Як зауважив ректор ВНТУ Віктор Біліченко, створення Центру ветеранського розвитку наразі є безперечною потребою часу, а попередній досвід і потенціал університету та плідна співпраця українських фахівців із міжнародними партнерами дозволять створити корисний інструмент реадаптації ветеранів та їхніх родин.

У вінницькому Центрі ветеранського розвитку надаватимуть консультативні послуги, зокрема із психологічної та юридичної допомоги. Проте основна діяльність новоствореної структури полягатиме в перенавчанні ветеранів і членів їхніх родин на професії, пов’язані з виробничою діяльністю та підприємництвом.

Навчання відбуватиметься в аудиторіях і лабораторіях вишу, буде використана матеріальна база Міжнародного центру «Норвегія — Україна» та місцевих підприємств-партнерів. Проводитимуть заняття викладачі ВНТУ, також до викладання долучатимуться колишні військові, які вже запустили власний бізнес. Наразі триває остаточна підготовка приміщень, велика увага у цьому питанні приділяється інклюзивності та облаштуванню укриття. Окрім того, міжнародні партнери планують закупити необхідне виробниче обладнання для розширення можливостей Центру. Планується проводити перепідготовку за короткостроковими (до 3 місяців) та середньостроковими (до 1 року) навчальними програмами. Після завершення навчання видаватиметься відповідний сертифікат. 

– Війна «народила» нові тренди у бізнесі, на які ми і спиратимемось при підготовці наших слухачів. Насамперед це виробництво товарів подвійного призначення, наприклад пошиття одягу, виготовлення запчастин, приготування сублімованих продуктів, усе це може бути як для військових, так і цивільних. Тож і будемо навчати ветеранів таких професій, як зварювальник, токар, автомайстер, слюсар, швачка, — розказав Юрій Бурєнніков, директор Міжнародного центру «Норвегія — Україна».

Варто зазначити, що до проєкту активно залучені органи місцевого самоврядування. Так, відповідні департаменти ОВА та міської ради мають визначити, спеціалістів якого фаху потребуватиме область і місто. Отже,  ринок праці отримає потрібних фахівців, а учасники бойових дій безболісно переходитимуть від військової кар’єри до цивільного життя. Тож, аби пройти навчання, ветерану Вінницької об’єднаної територіальної громади або члену його родини потрібно звернутись до Управління у справах ветеранів війни Департаменту соціальної та молодіжної політики ОВА та взяти направлення на курси. Навчання для слухачів є повністю безоплатним.

Варто зазначити, що Міністерство ветеранів планує створити центри ветеранського розвитку в кожному регіоні України. Нині ж запускаються пілотні проєкти у Вінниці, Львові, Дніпрі та Миколаєві.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені