У Вінниці освятили «Вікно життя»

Декого може здивувати освячення вікна, але це особливе і дуже важливе вікно, тому освятити його прибув єпископ Радослав.

Як розповіли представники Релігійної місії «Карітас-Спес-Вінниця», «Вікно життя» має унікальну місію – служити матерям у скруті та їхнім новонародженим дітям. Його освячення у Вінниці припало на день Святих Вифлеємвських Немовлят, коли церква згадує невинних дітей, яких Ірод наказав убити, дізнавшись, що десь у Вифлеємі народився Месія Ісус.

«Вікно життя» діє в багатьох країнах, а відтепер відновлює свою роботу й у Вінниці. У  ньому мами у скруті можуть залишити свою новонароджену дитину й не боятися осуду, покарання чи переслідування. Про дитину піклуватимуться, їй нададуть необхідну допомогу й підтримку.

Вікно життя працює за адресою: вул. Соборна, 18 (ліворуч від католицького храму, у дворі за аркою). Над ним напис червоного кольору «Вікно життя». Як тільки мама відкриє віконце й покладе у колиску маля, система сповістить відповідальних людей. Сестри-черниці дадуть мамі необхідний час, аби піти й лишитись анонімною, і лише через кілька хвилин заберуть немовля й попіклуються про нього.

Є надія, що завдяки цьому буде менше випадків, коли матір позбавляє новонароджену дитину життя або лишає немовля на холоді, і воно гине. Тому представники релігійної організації радять розповідати про «Вікно життя» тим, кому ця інформація, можливо, буде корисною. Адже це може врятувати життя.

Також просять не засуджувати матерів, які наважились залишити дитину. Адже ми ніколи не знаємо, що на душі в такої жінки, як проходила її вагітність, чи має вона підтримку близьких, дах над головою… Або, можливо, породілля перебуває в післяпологовій депресії, у шоковому стані, не повністю усвідомлює свої дії.

Розшукувати і карати її за те, що залишила дитину у «Вікні життя», не будуть (адже це не кваліфікується як залишення дитини в небезпеці). Але якщо жінка змінить свою думку і захоче повернути свою кровинку – в неї буде така можливість протягом певного часу, доки дитину не всиновлять…

«Бажаю, щоб жодна мати не була в такій ситуації, коли потрібно скористатися «Вікном життя», – написала пані Марія на сторінці «Карітас-Спес-Вінниця».

Власне, «Вікно життя» у Вінниці при католицькому монастирі працює (з деякою перервою) протягом десяти років. Уже двічі воно виконало своє важливе призначення – одну щойно народжену дівчинку тут залишили у 2012 році, другу – у 2018-му.

Юрій СЕГЕДА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені