У Книжці розгорнули обласний штаб гуманітарної допомоги для військових

Вже у перший день роботи величезний хол адмінбудівлі на Хмельницькому шосе, 7 ледве вміщав речі, медикаменти та провізію, які без упину приносили та привозили люди для потреб армії. Тоді було вирішено приєднати ще один пункт прийому – у сусідній Плеяді. Штаб займається централізованим забезпеченням речами і продовольством військових частин, представників Нацполіції і МНС, тероборонівців – усіх, хто зараз нас боронить.
Координує роботу штабу Сергій Шмігленко, заступник директора департаменту соціальної та молодіжної політики ОДА. Розповідає, що штаб відкритий з 9 ранку до 21 вечора. І лише на третій день роботи потік людей до Книжки і Плеяди трохи вщух. Причому, це були не лише вінничани.
-Вже на другий день активно почали приїжджати з районів – особливо колишніх Шаргородського, Крижопільського, Немирівського. Допомогу привозили і великим оптом, і “бусиками”, і маленькими торбинками – хто як зміг. Потреба по продуктах у нас майже закрита, тепер більше чекаємо ліхтариків, матраців, спальних мішків, теплого чоловічого одягу. Звісно, ліків і засобів гігієни. Єдине, чого просили не приносити – домашньої консервації та випічки, але і цим люди ділились. Таку провізію віддаємо на підтримку переселенців. Стараємось оперативно усе розсортувати і одразу розвезти по місцях. Це все узгоджують волонтери, – каже Сергій Шмігленко.
Люди різного віку та статків підтримують сьогодні армію. Навіть маломобільні громадяни, які й самі потребують допомоги, а то й просто не можуть підвестися з ліжка, вкладаються у спільну справу.

 • Сьогодні нам зателефонувала літня жінка з інвалідністю і сказала, що у неї є 10 теплих курток, які б хотіла передати хлопцям, але вона не може пересуватися. Просила – приїдьте, заберіть. Ми, звісно, так і зробили.
  Величезні стоси постільної білизни, теплого одягу та різного спорядження сортують волонтери.
 • Речі підвозять без кінця, – розповідає волонтер Ганна. – Переважно теплі речі, багато чоловічого одягу, ви самі розумієте – куртки, штани, кофти, шкарпетки. Багато ковдр, матраців, карематів. Я тут сьогодні перший день, і моє завдання – відсортувати дитячий, жіночий, чоловічий одяг. А далі по розмірах.
  -Я – топ-менеджер і управлінець, але сьогодні – просто волонтер. Я вінничанка, працювала в Одесі, але 25 лютого з початком війни повернулась в рідне місто. Коли втомилась сидіти у підвалі – пішла і запропонувала свою допомогу. Тому що треба щось робити! Я вчора перебирала речі з дівчатами, а сьогодні вже шукала тару для коктейлів Молотова, пенопласт, машинне мастило і розвозила по точках, де їх зараз виготовляють, – поділилась з нами Катя.
  За словами координаторів, найбільша потреба зараз в аптечках, спальних мішах, карематах, подушках та постільній білизні, ліхариках, термобілизні, генераторах, бензопилах, пауербанках, готівкових коштах.
  Координатор штабу Сергій Шмігленко: (097) 743 82 48.
  Медичний напрямок Людмила Бондарчук (093) 708 46 07
  Пункт збору, видачі – Хмельницьке шосе, 7 (Книжка та Плеяда). Графік роботи з 9 до 21 години.
 • Юлія РАЗАНОВА
  Фото автора

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені