У мирний час було значно більше…

Виставка пернатої та пухнастої живності відбулась нещодавно у Вінниці.

– Все-таки Клуб «Голуби Вінниччини» провів цей захід, щоб залучати широкі верстви населення до розведення голубів, іншої птиці та різних домашніх тварин – кроликів, нутрій тощо, – розповідає співорганізатор виставки-ярмарку Володимир Грабовенко. – Бо, на жаль, тепер це захоплення переважно старшого покоління. Є окремі хлопчики та дівчатка, але їх дуже мало… Ми вдячні адміністрації ринку «Західний» за те, що нам надали площу. Це вже вдруге робимо виставку-ярмарок на території цього ринку, розташованого біля Західного автовокзалу.

За словами Володимира Павловича, ситуація, пов’язана з війною, не сприяє проведенню подібних виставок. Але, за можливості, ентузіасти все ж збираються – аби не лише показати своїх «вихованців» однодумцям та потенційним покупцям, а й зібрати певну суму на підтримку захисників України. Так, під час жовтневої виставки внески «за місце» і пожертва від Клубу голубівників були передані у фонд Сергія Притули для допомоги ЗСУ. Небагато, але, як кажуть, з миру по нитці – путлеру мотузка…

Цього дня на виставці-ярмарку зареєструвалися близько шести десятків учасників – із різних куточків Вінницької області, з Хмельниччини, Житомирщини та Київщини. У мирний час їх бувало, як мінімум, удвічі більше.

Чого, тобто кого тут тільки не було! Від канарок до індиків, від нутрій до хом’яків та песиків. Хтось дивував здоровенними гусаками-холмогорами і кролями породи фландр. Хтось тішив око барвистими фазанами, павичами та карликовими півниками. Дехто привіз курей таких порід, що й запам’ятати важко – білефельдер, наприклад. Були тут і цесарки, індики, куріпки, мускусні та звичайні качки, сила-силенна голубів різних порід, а також інвентар, як-от кільця для маркування птиці, пластикові «окуляри», аби птахи не клювали один одного, штучні яйця-покладки тощо.

Про окремих учасників цього дійства та їхню живність розповімо в наступних випусках «Вінниччини».

До речі, подібні виставки періодично відбуваються також у Тульчині, Гайсині, Ямполі, Жмеринці та інших містах. За їхнім розкладом можна стежити на сайті любителів птиці (air-plus.com.ua).

Юрій СЕГЕДА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені