У старостат – як до церкви

Лише 10 місяців проминуло, відколи старостою в селі Джугастра призначили Людмилу Михайлівну Новоленко. Закінчивши Уманський і Вінницький педагогічні інститути, вона 31 рік пропрацювала в школі вчителем, серцем прихилилась до роботи, дбала, щоб у класах на уроках панував лад, а учні мали глибокі знання. Тож недаремно з часом педколектив довірив їй місце директора. Як нелегко було переборювати всякі труднощі, але жінка уперто не схилялась перед перешкодами. Пильнувала, щоб в усьому панував лад. Тепер ось обіймає посаду сільського старости…

– І як сприйняли люди вас на цій посаді і ваші нововведення щодо благоустрою?

– Спочатку насторожено, а потім почали підтримувати, бо збагнули, що ніхто, крім них самих, за цю роботу не візьметься. Гуртом навесні ми прибрали вулиці, упорядкували кладовище біля пам’ятника полеглим воїнам. Допомогли нам в цьому і підприємці, яким я щиро вдячна за підтримку. Я звернулась у ПК «Поділля», і в селі, і на хуторах, які підпорядковані нам, відремонтували дороги після нещодавньої  дощової стихії, коли позносило намулом дороги, поробило рови.

– Хоч  нечасто, та все ж і в сільського трудівника трапляється час для дозвілля. Чи має він де його провести?

– Намагаємось організувати якомога більше загальносільських свят. Це День Перемоги, Івана Купала, зараз готуємось широко відзначити День Незалежності. Спільне дозвілля згуртовує людей.

– Що сьогодні найбільше хвилює сільських трударів, з чим вони приходять до вас на особистий прийом як до старости?

– Найболючіші питання – це матеріальна скрута. На неї скаржаться, як правило, люди пенсійного віку, самотні. На щастя, в цьому я знаходжу розуміння з головою нашої Городківської ТГ Оленою Іванівною Резнік, яка завжди надає людям матеріальну допомогу.

– Маєте проблеми з безробіттям?

– Не працюють ті, хто не хоче працювати, бо роботи на селі завжди вистачає. Кожна сім’я має підсобне господарство. Нерідко по дві корови, земельну ділянку. А молоко, м’ясо та овочі – ось найцінніша валюта в селі. Постає проблема з переробкою сільськогосподарської продукції. Тому наше майбутнє бачу у створенні у сільській місцевості приватних переробних підприємств.

– А що вас насторожує у нинішньому повсякденні?

– Що ми ніяк не вийдемо з романтичного періоду. До сьогодні захоплюємось красивою фразою, гучним гаслом, а треба від емоцій вже переходити до глибини професійності.

І хоча часу, відколи Людмилу Михайлівну призначили старостою, проминуло не так і багато, однак вона вже зажила авторитету серед людей своїми добрими справами. До неї тепер люди приходять в старостат, як до церкви. Розповідають про свої проблеми й болі, просто виговорюються, щоб легше було на душі. У приміщенні старостату зроблено ремонт. На вікнах та на подвір’ї – квіти. Скрізь чистенько та охайно.

– Працівники старостату постійно здійснюють подвірне обстеження матеріально-побутових умов ветеранів, самотніх непрацездатних громадян, – зазначає співрозмовниця. – Виявляємо їхні потреби і що можемо, робимо своїми силами.

А крім того, Людмила Михайлівна разом з чоловіком утримують чимале домашнє господарство, яке і забирає весь вільний час та вихідні дні. А в понеділок вранці вона знову йде на роботу і знову з головою поринає в турботи про громаду. Старається, щоб її земляки жили у спокої та достатку, щоб не дурили їх всілякі нувориші, котрих чимало «прилипає» там, де земля і де трудящі люди.

Володимир БРЕНДУЛЯК

Городківська громада

Тульчинський район

На світлині: староста Джугастри Людмила Новоленко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені