У Шаргороді зразковий інклюзивно-ресурсний центр

Після кількох переїздів нарешті з 20 червня повноцінно розпочала свою роботу в облаштованому новому приміщенні Комунальна установа «Інклюзивно-ресурсний центр» Шаргородської міської ради. Заклад запрограмований на обслуговування близько 350 дітей із трьох громад і готовий працювати з внутрішньо переміщеними особами, які проявлять бажання отримувати фахові корекційно-розвиткові послуги.

Інклюзивно-ресурсний центр у Шаргороді був першою соціальною «ластівкою» такого типу в області. Його створили у квітні 2018 року в складі громадської організації «Родина Кольпінг м. Шаргород», а через рік, у силу різних обставин, фахівці центру перейшли до Шаргородського  закладу дошкільної освіти №1.

  • Є така народна приказка: у приймах добре, а вдома краще, і ми весь час прагнули мати власне приміщення, – каже директор центру Альона Куцолапська. – І наша мрія здійснилася – місцева влада посприяла з орендою добротного житлового будинку на вісім кабінетів для консультантів центру. Він знаходиться в центрі міста з асфальтованим під’їздом, що дуже важливо для маломобільних людей. До війни нам вдалося залучити 300 тисяч гривень на капітальний ремонт внутрішньої вбиральні та облаштування системи опалення, а наші працівники власними силами здійснювали ремонтні роботи. При цьому жодне корекційно-розвиткове заняття не було знято з навчальної програми – ми працювали у звичному режимі у дві зміни…

Все, що зроблено своїми руками за п’ять місяців, викликає зараз захоплення! Ми створили інклюзивно-ресурсний центр європейського рівня, завдяки чому діти з особливими освітніми потребами отримують якісну корекційно-розвиткову допомогу та фахову реабілітацію. 

Перше враження від центру – такого не може бути в невеличкому місті! Ну, в принципі, бути може, але десь за кордоном, тільки не в Україні. Умовам, які тут створені для дітей з особливими освітніми потребами, дивувалися навіть сусіди-поляки, шведи та болгари. «У нас є хороші приватні заклади такого типу, з подібним рівнем оснащення, однак державних немає…» – говорили гості, які вже відвідали інклюзивний центр.

Наші діти варті набагато більшого, вони у нас найкращі, але я пишаюся тим результатом, який ми отримали, завдяки наполегливій і згуртованій праці колективу центру.

Наступний тиждень у нас буде «Тиждень відкритих дверей». У цей період чекаємо всіх посадовців, депутатів різних рівнів, тобто всіх бажаючих, хто цікавиться інклюзивними питаннями, всіх-всіх, хто би хотів завітати з добрим словом та свіжим хлібом  до нас….

Звичайно, перші слова подяки хочу адресувати нашому міському голові Володимиру Барецькому, секретарю міської ради Катерині Кедик, начальнику відділу освіти і спорту Володимиру Кутніку, а також безмежну подяку народній депутатці Ларисі Білозір, з якою ми крокуємо з 2018 року й реалізовуємо спільні проєкти. Їх у нас сім за різною тематикою безбар’єрної інклюзії.

Віктор Зеленюк.

Шаргородська громада.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені