Хаб Доброчесності

Днями на базі комунального закладу «Вінницька гімназія №24» відбулось відкриття Хабу Доброчесності, який є частиною пілотного проєкту «Прозора школа» від Офісу доброчесності НАЗК України. Це простір для учнів та вчителів закладів освіти, який покликаний побудувати прозоре навчальне середовище, трансформувати освітню сферу та сприяти розвитку України. Вінниця стала першим містом в Україні, де запрацював Хаб. Усе завдяки активній, злагодженій та цілеспрямованій роботі освітян та учнів міста, повідомляє today.vn.ua.

Пілотний проєкт «Прозора школа» стартував в Україні торік у вересні. Його головна мета – допомогти українським школам якісно трансформувати освітнє середовище й запровадити навчання з антикорупції та доброчесності. Заявку на участь у ньому подали 136 закладів освіти з усієї України, з них відібрали 16 шкіл, де планують реалізувати проєкт. За пів року учні та вчителі проводили низку тематичних занять, у різні способи поширювали знання про доброчесність. Участь у відборі до проєкту взяла та перемогла «Вінницька гімназія №24», партнерами якої стануть 32 заклади освіти ВМТГ.

          – Впродовж певного періоду педагоги нашого закладу активно поширювали знання про доброчесність та проводили цілу низку тематичних занять. Діти знайомилися з основними поняттями курсу, а також мали змогу обговорити щоденні ситуації. Крім цього, школярі розглядали доброчесність у контексті вибору майбутньої професії, – розповіла директорка ліцею Наталя Климчук. – Обговорювали норми взаємодії в суспільстві, цінності, права людини, декламували тематичні вірші й створювали малюнки. Педагоги школи проводили години спілкування, під час яких учні ділилися різними випадками з власного життя, моделювали суперечливі ситуації, обговорювали причини й наслідки людських дій. Також було проведено багато роботи патріотичного спрямування, переглядаючи мультфільми та граючи ігри.

Головний спеціаліст відділу просвітницької роботи та навчальних програм НАЗК України Альона Хилько подякувала працівникам № 24 школи за копітку роботу.

– Ми були вражені вашою активністю. Команда вінницького ліцею настільки приємно нас здивувала, що саме тут ми вирішили відкрити перший Хаб Доброчесності, – зазначила Альона Хилько.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені