«Хоч і важко, однак престижно»,

так про своє навчання у Варшавській суспільній академії каже студент другого курсу Олександр Садурський (на знімку) із Бершаді.

Хлопець торік із золотою медаллю закінчив загальноосвітню школу.

– Йому легко давалися англійська мова, математика, фізика, – з гордістю каже мати Олександра Олена Дмитрівна.

Вже у першому класі він посів восьме місце у Всеукраїнському етапі Міжнародного чемпіонату з розв’язування логічних математичних задач. А згодом щороку брав участь в олімпіадах з математики, фізики, української мови та інших навчальних предметів. Багато разів ставав призером обласного етапу олімпіад. У молодших класах пробував писати вірші. Крім навчання, Олександр займався і спортом – греко-римською боротьбою, баскетболом, брав активну участь у змаганнях.

Шкільні роки пролетіли швидко, і юнак став перед вибором: куди вступати? Мрій, думок було багато. Зовнішнє незалежне оцінювання здав успішно, тож був великий вибір, куди піти вчитися. Документи на навчання подав у п’ять вузів, і скрізь, у тому числі і в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка, пройшов по конкурсу. Олександр дуже хотів продовжувати навчання саме англійською мовою, адже з п’яти років додатково займався нею. Він навіть здав екзамен у Київському представництві міжнародної організації «Британська Рада», і його рівень володіння англійською мовою визнали високим. В Україні не було варіантів навчатися у виші англійською мовою, тож звернулися до фахівців програми «ОсвітаПоль». За кілька місяців Олександр вивчив польську мову, подав документи на вступ до Суспільної академії наук у Варшаві. Там довгенько визначалися, а потім надійшла відповідь: його зараховано.

Суспільна академія наук у Варшаві – престижний навчальний заклад, який відповідає світовим стандартам. Цей вуз пропонує більше двадцяти напрямків навчання, програму виїзду студентів за кордон, різноманітні стипендіальні програми та міжнародні практики. Академія співпрацює з одним із університетів США, що надає можливість студентам отримати другий диплом. Тут також функціонує Студентське бюро кар’єри, що дає змогу випускникам після закінчення навчання працевлаштуватися. Словом, навчання у Суспільній академії наук – це одна із небагатьох можливостей у майбутньому побудувати успішну кар’єру.

Навчання у цьому вузі платне (трохи більше півтори тисячі євро за рік), однак є перспектива отримати солідну стипендію. Олександр Садурський перший курс закінчив на «відмінно», тож його батьки сподіваються, що за результатами навчання він у подальшому отримуватиме стипендію. Талановитий юнак навчається на англомовному факультеті й опановує управління у міжнародному бізнесі. Вивчає менеджмент, маркетинг, підприємництво, бізнес-етику, організаційну поведінку, психологію. Стверджує: цікаво пізнавати щось нове. Академія дає ґрунтовні знання. Мовного бар’єру не відчуває. Каже, спочатку було дещо незвично, а зараз – без проблем.

Чим же все-таки приваблює студентів навчання у Польщі? Які його особливості? До речі, тут навчання розпочинається у жовтні і триває до початку липня. Сама форма чи спосіб навчання Олександру дуже подобається: на його факультеті заняття проводяться три дні на тиждень, тож навантаження не надто велике, багато уваги приділяється самоосвіті. Уже з другого курсу студенти можуть офіційно підробляти. Програма навчання дає додаткову можливість стажуватися у різних країнах. Зрештою, найголовніша перевага освіти за кордоном – це диплом найвищого рівня, що цінується роботодавцями в Європі, а ще – чудова нагода подорожувати та пізнавати світ.

Студенти академії проживають у гуртожитку, де створені комфортні умови. Їхнє життя насичене і різноманітне.

Після трирічного навчання й отримання кваліфікаційного диплома та ступеня бакалавра Олександр планує продовжити навчання в магістратурі – у Польщі чи в США. Його батьки розраховують на те, що їхній син працюватиме за кордоном, можливо, у якійсь міжнародній компанії. Олександр хоче мати цікаву роботу, однак у якій галузі – поки що точно ще не визначився. Мріє побувати в інших країнах, зокрема в Японії, адже йому подобається тамтешня культура.

Василь ВЕРБЕЦЬКИЙ

Фото автора

Бершадська міська територіальна громада

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені