Храм набуває своїх обрисів

У Гайсині відбулось освячення і встановлення накупольного хреста новозбудованого храму Воскресіння Христового Православної церкви України.

Громада української церкви в українському місті з майже 26-ма тисячами населення давно прагнула мати свій повноцінний храм. Тож на урочисте освячення хреста зібралось чимало гайсинчан та гостей. Участь у дійстві взяв архієпископ Вінницький і Тульчинський ПЦУ Михаїл, якого зустрічали у вишиванках учні місцевої Недільної школи. Привітала парафіян з історичною подією і голова Гайсинської райдержадміністрації Людмила Головашич. Затамувавши подих, присутні спостерігали, як освячений хрест піднімають і встановлюють на вершечку храму, після чого гуртом заспівали гімн України.

– У будівництві храму є три важливі сходинки, – розповів настоятель отець Ярослав Вольвин. – Перша – це закладення наріжного каменя (ця подія відбулась у 2018 році, тоді нашу парафію теж відвідував владика Михаїл), друга – зведення купола і встановлення та освячення накупольного хреста, а третя сходинка будівництва – це освячення храму. Спільними зусиллями з Божою допомогою коробка змурована, купол в суботу був покладений на верх, а в неділю освячено хрест. Після цього храм уже набуває своїх обрисів…

Отець Ярослав каже, що неможливо точно спрогнозувати, коли відбудеться третій, завершальний етап, адже для добудови храму, його зовнішнього та внутрішнього оздоблення ще потрібно чимало коштів.

– Те, що будівництво триває – це вже чудо Боже. Адже на початку були певні протистояння, заперечення з боку різних сил з району і навіть з області. Це вплинуло – багато людей, можливо, хотіли долучитися, але мали певний острах. Але будівництво триває, громада зводить храм своїми зусиллями, у нас немає великих меценатів, благодійниками стають наші парафіяни, які вкладають кошти і працю. Так, багато зусиль до цього купола доклав прораб нашого будівництва Іван Нечкалюк, його колеги вигинали і зварювали металеву конструкцію. Інший парафіянин, Анатолій Рекрут, профінансував метал на купол. Ми використали особливу мідну бляху – це традиційно, гарно і довговічно, – каже отець Ярослав. – За всяке добре діло Господь нагороджує. Цих благодійників ми відзначили церковними грамотами, а по завершенні також згадаємо і відзначимо ще багатьох, хто долучився. …

Як розповів настоятель, служба Божа поки що відбувається в каплиці святого великомученика і цілителя Пантелеймона, біля якої височить новозбудований храм. Планується, що після того, як церковна громада справить новосілля, каплиця перейде в розпорядження Недільної школи, що діє при храмі.

Юрій СЕГЕДА

Фото Олександра КОСТЮКА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені