«Це те, про що просили люди…»

Ще на один довгобуд стало менше на Вінниччині. В селищі Браїлів Жмеринської громади відкрили спорткомплекс «Авангард». Його збудували фактично «з нуля» на місці старого дитячого садочка, який багато років не функціонував, а потім перетворився на довгобуд. Загальна вартість будівництва склала майже 24 мільйони гривень. Тепер місцеві діти і молодь отримали можливість відвідувати секції з волейболу, баскетболу та інших видів спорту.

Ми дуже гордимося, що у нашому старовинному селищі з’явився такий прекрасний сучасний палац спорту, яким не можуть похвалитися навіть у багатьох колишніх районних центрах області, – ексклюзивно розповів кореспонденту «Вінниччини» староста Браїлівського старостинського округу Ростислав Сваричевський. – Його сьогоднішній появі передували події чотирирічної давнини, коли з ініціативи тодішнього селищного голови Валерія Резидента і підтримки депутатського корпусу, було прийнято рішення про зміну цільового призначення приміщення колишнього дитсадка по вулиці Козацькій на спортивно-оздоровчий комплекс. Тоді можна було піти по лінії найменшого опору – просто розібрати давню споруду, яка тривалий час пустувала і з кожним днем все більше піддавалася руйнації. Розвалили б – і не мали клопоту. Але ми зробили крок на випередження повної непридатності будівлі для подальшого використання.

Тоді ж було виділено з бюджету селищної ради 230 тисяч гривень на виготовлення проєктно-кошторисної документації на будівництво повноцінного спортивно-оздоровчого комплексу для проведення змагань усіх рівнів. Даний документ ми представили на конкурс Державного фонду регіонального розвитку України і заручилися його підтримкою на реалізацію проєкту впродовж трьох наступних років. Але через скорочення фінансування нам не вдалося довести задумане до логічного завершення. З передбачених 24 мільйонів гривень було освоєно тільки чотири.

Після адміністративної реформи і приєднання нашої селищної ради до Жмеринської територіальної громади, з ініціативи народного депутата України Ірини Борзової цей об’єкт включили до програми «Велике будівництво».

Наш «Авангард» народився за шість місяців наполегливої роботи колективу ТОВ «ЖК «Гарант» під керівництвом Євгенія Геннадійовича Яцукова і постійно перебував у полі зору Ірини Борзової та керівників області й міста. За що їм надзвичайно велика вдячність моїх земляків!

Вінницька ОДА скоригувала проєктну документацію. За ті кошти, які передбачені на фінансування з державного бюджету, була виконана реконструкція з добудовою спортзалу.

– Будівля фактично є незалежною, маючи всі автономні мережі, вона енергоефективна і готова до використання за призначенням, – сказав під час відкриття спорткомплексу голова Вінницької облдержадміністрації Сергій Борзов. – Це знаковий об’єкт для Браїлова. Люди його чекали: хтось вірив, а хтось – ні, в те, що він буде добудований. Дякую усій команді будівельників –  встигли до кінця 2021 року. Обіцяли – зробили.

У спорткомплексі «Авангард» Сергій Борзов згадав свої тренування з баскетболу. «Школа мого тренера Сергія Сергійовича Білобородова», – з приємністю зазначив Сергій Борзов.

У свою чергу Ірина Наумівна Борзова додала: «Спорткомплекс – це те, про що просили люди. Діти, молодь,  їхні батьки і тренери, жителі громади, які бажають займатися спортом, учасники бойових дій, які потребують реабілітації через заняття спортом – тепер мають «Авангард». Тепер тренерам не доведеться шукати місце для проведення занять. На браїлівському довгобуді «поставлено крапку».

Віктор Зеленюк

Жмеринський район

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені