Частинка Маріуполя на Поділлі

Нещодавно у Вінниці відкрили Центр для переселенців під назвою «Я – Маріуполь». Ідея його створення належить міському голові Сергію Моргунову, адже російські окупанти зруйнували майже 95 відсотків міста.

– Ми всі стали переселенцями, і всі працівники – маріупольці.  Таку ідею реалізували спершу в Запоріжжі та Дніпрі, потім у Вінниці та Києві, – розповідає адміністраторка Центру «Я – Маріуполь» Ірина Бориша.

   Нині у Вінниці зареєстровано 1700 переселенців з Маріуполя, а у Вінницькій області їх вже понад 9 тисяч.

– Ми реєструємо всіх, незалежно від того, звідки довідка переселенця. Найголовніше, що це маріупольці. До нас звертається більше людей, ніж в управління праці та соціального захисту, – зазначає пані Ірина.

   Центр надає великий спектр послуг. До них належать юридична, медична та психологічна  допомога. Також переселенців безкоштовно консультують щодо отримання державної підтримки та надають гуманітарні набори: продукти, засоби гігієни, одяг.

   Переселенець з Маріуполя Антон розповідає:

– Спершу були певні хвилювання перед приїздом у Вінницю, але місцеві – дуже позитивні та турботливі люди, тому зараз мені комфортно знаходитися серед них, хоча й далеко від дому.

– Головне – підтримка. Маріупольці мають триматись одне одного і відчувати допомогу й турботу про себе, – наостанок додала адміністраторка.

Анастасія ГОНЧАРЕНКО,

Катерина ШУМИЛО,

студентки ВДПУ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені