Час розставить все на свої місця,

або Як у Яланці не прислухалися до думки громади

Після події

Сьогодні ми представляємо читачам «Вінниччини» третю поспіль розповідь із Бершадської територіальної громади. Цього разу думками ділиться 45-річний підприємець, депутат міської ради Олексій Січак. У місцевому «парламенті» він представляє партію «Європейська солідарність» і займає активну життєву позицію щодо захисту інтересів земляків та відстоює їхнє право на повагу до життєво важливих ініціатив.

– Днями у мене відбулася зустріч з громадськими активістами Яланця, які повідали про колізії з призначенням старости села, – каже Олексій Григорович. – На сільському рівні розігрався такий суспільно-політичний спектакль із морально-етичним підтекстом, що збурив громаду і налаштував людей проти місцевої влади. У цій ситуації немає переможених і переможців, а є лише образи й невдоволення з непрогнозованим фіналом, бо це тільки початок, адже людям треба жити, працювати і спілкуватися в одному територіальному просторі…

Хоча, як кажуть, потяг вже пішов, та навздогін минулим подіям слід визнати, що при поданні та затвердженні сільського старости потрібно було, не порушуючи норм та вимог законодавства, якнайбільше виявити  демократичності, прозорості та прислухатися до думки громадян. Та, на жаль, міський голова Віталій Драган цим знехтував і не врахував такі важливі для кандидата на посаду старости риси як професіоналізм, порядність і патріотизм…

Знову ж таки, він не прислухався до ініціативи більшості жителів села, а взяв до уваги лише думку керівника ФГ «Добробут» Бідняк О. К., жительки Яланця, яка є депутатом міської ради і мала зацікавленість в призначенні «своєї людини». Вона зуміла «переконати» міського голову змінити своє рішення і призначити на посаду старости Патлатюк К.В.

Місцеві жителі бачили, як працював на посаді сільського голови Володимир Петрович Мороз упродовж останніх п’яти років, і в них не було жодного сумніву, що заради благополуччя громади він і продовжить свою трудову діяльність в новій іпостасі.

Тому, випереджаючи час, ініціативна група почала збирати підписи на підтримку кандидатури Мороза В. П. Було зібрано 738 підписів. І це при тому, що на виборах голосують до 900 осіб. Ініціативна група звернулася до Драгана В. Г. з письмовою заявою щодо кандидатури Володимира Мороза на посаду старости Яланця, додавши списки з підписами людей, але Віталій Григорович відмовився прислухатися до думки жителів громади і на затвердження подав іншу кандидатуру…

Хоч зміна влади у селі вже пройшла, та більшість і досі вважає, що кращої кандидатури на посаду старости їхньої громади, ніж кандидатура Володимира Мороза, не було.

Із загальнодоступної інформації, дозволю собі повторитися у викладенні фактів, якими апелювали громадяни села, відстоюючи Володимира Мороза.

Одним з пріоритетних напрямків його роботи на посаді сільського голови було забезпечення сприятливої життєдіяльності села Яланець, збільшення кількості та покращення якості надання соціальних послуг населенню.

Тривалий час дуже важливим та актуальним питанням вважалася в селі сміттєва проблема. З вересня 2016 року Володимир Мороз організував  вивезення твердих побутових відходів. Раз на місяць по селу безкоштовно збирали та вивозили сміття.

Зроблено освітлення всіх вулиць населеного пункту та проводився ремонт ліхтарів, а до 2015 року в Яланці освітлювалося лише приблизно тридцять відсотків сільських вулиць. Кожного року частково робили освітлення, а в 2019 році сільрада взяла участь та перемогла у 16 обласному конкурсі розвитку територіальних громад із проєктом: «Сучасні технології в освітленні вулиць – безпека та спокій мешканців громади». Завдяки якому вдалось додатково залучити двісті п’ятдесят тисяч гривень позабюджетних коштів.

В центрі села попід «Циганську рипу» збудовано тротуар та встановлено 132 метри паркану. Кожного року в селі проводився поточний ремонт доріг.

Здійснено водовідведення на вулиці Сонячній. Після стихії очищено вулицю Шевченка від намулу та прокладено стічний рівчак, куди течуть води з усього села. На території кладовища завжди підтримувався порядок. Проведено ремонт пам’ятника загиблим воїнам-землякам, прилегла територія постійно утримувалася в належному стані.

Було проведено ремонт покрівлі сільської ради, встановлено водовідведення та замінено 17 вікон, зроблено ремонт обрядової зали.

Впорядковано протирадіаційне укриття та проведено освітлення, яке знаходиться в підвальному приміщенні торговельного центру та сільського будинку культури. Розчищено територію парку.

Завдяки старанням і наполегливості Володимира Петровича Яланець став чистішим та красивішим. Кожного дня проводилося прибирання центру села та громадських місць, а погляд жителів радували клумби висаджених квітів.

Виконком сільської ради на чолі з головою сільради всіляко сприяв створенню необхідних умов для виховання та розвитку дітей. У 2016 році в центрі села було побудовано ігровий майданчик, який став улюбленим місцем відпочинку дітей.

В ДНЗ «Барвінок було замінено електропроводку, кожного року проводився поточний ремонт приміщення, а на території дитсадка викопано криницю. Постійно проводилась робота з матеріально-технічного забезпечення закладу.

Кожного року не залишалася поза увагою Яланецька ЗОШ І-ІІІ ст., куди спрямовувалась субвенція для участі в районних та обласних конкурсах. Окрім того, на виконання «Програми розвитку загальної середньої освіти Яланецької сільської ради» виділялись кошти на харчування учнів, на встановлення котла на твердому паливі та будівництво нового колодязя.

У сільському будинку культури проведено ремонт фасаду, частково ремонт даху, завершено заміну вікон, викладено площадку з плитки, встановлено нову огорожу.

Було вирішено проблему приватизації земельних ділянок працівників соціальної сфери, яка тягнулася ще з 2001 року.

Для потреб жителів села отримано дозвіл та розроблено проєкт землеустрою щодо відведення земельних ділянок для створення громадського пасовища за рахунок земель державної власності, розташованих на території Яланецької сільської ради.

Володимир Петрович Мороз – порядна людина, добрий господар і вдома, і в селі. Має вищу освіту історика, працював учителем у Яланецькій ЗОШ І-ІІІ ст. Був депутатом районної ради та головою постійної комісії з питань освіти, культури та роботи з молоддю. Його неодноразово відзначали грамотами та подяками. А за підсумками розвитку територіальних громад 2018 року Яланецька сільська рада зайняла перше місце в районі.

Ось таку людину не захотів чомусь пан Драган призначити старостою села Яланець. Але час, кажуть, найкращий суддя, і ми побачимо, як він розставить все на свої місця, і як буде розвиватися громада з новим керівником.

Записав Віктор Зеленюк

Бершадська громада

На знімку: Олексій Січак

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені