Чим корисний для здоров’я травневий мед

Травневий мед — найбільш ранній з усіх зібраних протягом року видів меду — містить у собі все найкраще і найцінніше, що може подарувати природа. Це найбільш «активний» мед, який здавна цінується в народній медицині.

Зібраний із ранньоквітучих рослин, він містить безліч корисних активних речовин і мінералів. У цей період цвіте безліч плодових дерев – вишні, абрикоси, яблуні, – а також квітів і трав, тому в травневому меді зібраний цілий коктейль корисних речовин.

Свіжовикачаний травневий мед прозорий, має слабкий запах і золотистий колір. У ньому багато глюкози, і такий нектар кристалізується вже за кілька місяців після викачування (зацукровується). Однак на смакові і лікувальні властивості меду це ніяк не впливає. Насичений аромат і легкий ментоловий присмак травневий нектар набуває через 2-3 тижні після відкачування. Тому фахівці радять вживати саме такий витриманий мед: якщо ви придбали травневий мед, який ще не встиг настоятися, то можна почекати пару тижнів.

Лікувальні властивості травневого меду

Мед, зібраний у травні, допоможе зміцнити імунітет, поліпшити загальне самопочуття. Він володіє антибактеріальними властивостями, сприяє швидкому загоєнню ран і регенерації шкіри.

Особливо рекомендований травневий мед людям із хворобами серця і судин: він покращує тонус судин, регулює кров’яний тиск, сприяє зняттю спазмів.

Показаний травневий мед також при анемії (недокрів’ї), захворюваннях легенів і бронхів, депресіях і неврозах. Травневий нектар, як і будь-який інший вид меду, добре допомагає побороти застуду та вірусні інфекції.

Також травневий мед є відмінним омолоджуючим засобом. Маски з меду допоможуть зменшити кількість зморщок і їх глибину, допоможуть шкірі стати більш пружною і посилять вироблення природного колагену. Медові маски також гарні для поліпшення стану волосся.

Правильно вибираємо та вживаємо травневий мед

Травневий мед – чудовий продукт для підтримки всіх органів і систем, шкіри, волосся. Дієтологи радять при відсутності проблем зі здоров’ям вживати в день не більше 150 грамів меду. Якщо ж є хронічні захворювання – то не більше 30-50 грамів. Травневий мед найменш алергенний, однак, і він може викликати у деяких людей алергічну реакцію. Мед втрачає свої властивості, якщо його додати в окріп або чай відразу після заварювання. Вибираючи будь-який мед, в тому числі і травневий, звертайте увагу на наступні чинники…

Якщо мед рідкий, то значить, його недавно викачали. Кристалізуватися мед починає через 2 місяці після викачування в середньому. Тому рідкий свіжий травневий мед може бути в кінці травня – на початку і у середині червня.

Смакуйте травневий мед. Та будьте здоровими!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені