Чотири роки за вбивство племінниці

Вінницький апеляційний суд поставив крапку в справі щодо загибелі двомісячної дитини і залишив без змін вирок Барського районного суду стосовно чоловіка, який через необережність убив малолітню племінницю. Як покарання за злочин йому призначено чотири роки позбавлення волі. Водночас апеляційний суд відхилив апеляційну скаргу захисника обвинуваченого, котрий просив звільнити останнього від відбування покарання з випробуванням.

Трагедія сталася в одному із сіл Жмеринського району влітку 2022 року. Нетверезий чоловік узяв на руки, щоб забавити, двомісячну дочку свого рідного брата. Однак не втримав рівновагу і впав разом із дитиною, притиснувши її своїм тілом. Від травм дівчинка померла. Напередодні родина святкувала її хрестини. 

З показів, які під час допиту в судовому засіданні надав обвинувачений, вказано, що в кінці літа 2022 року відбувалося святкування хрестин доньки його рідного брата, прийшли куми, сусіди. Посиділи та добре випили, потім обвинувачений пішов спати. У будинку залишилися ночувати лише потерпіла, діти, брат обвинуваченого і обвинувачений. Мілана спала у візку біля ліжка батьків у їхній кімнаті. У брата обвинуваченого і потерпілої була лише одна спільна дитина.

Чоловік прокинувся вночі, щоб сходити до туалету, почув, що плаче дитина, взяв її на руки, щоб заспокоїти, раніше часто брав її на руки і колихав. Пам’ятає, що впав із дитиною. Пам’ятає, що йшов з дитиною на кухню, бо там можна було увімкнути світло, а в кімнаті, де була дитина, всі спали, а ще був п’яний, толком «не соображав», на ногах тримався, як п’яний. Впав через те, що перечепився через поріг, тримаючи дитину в цей час на руках, впав на дитину. Далі що було, не пам’ятає. Батьків дитини не розбудив, оскільки вони були п’яні, тому не намагався їх розбудити. Отямився, коли приїхала поліція та розбудила його, коли він спав в залі ще до падіння. Про те, що дитина померла, дізнався у відділку поліції.

Обвинувачений підтвердив, що під час застілля вживав горілку і був у стані сильного алкогольного сп’яніння. Пояснив, що тиждень перед днем святкування жив у будинку потерпілої і брата. Зазначив, що має досвід догляду за дітьми, адже у нього є рідний син, за яким він доглядав до дворічного віку, поки не перестав проживати із дружиною, а також часто приїздив до сім’ї брата, де доглядав за дітьми потерпілої, у тому числі за племінницею.

На запитання захисника, які висновки для себе зробив обвинувачений, останній зазначив: “Не треба пити”.

Віктор ЗЕЛЕНЮК

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені