Шахраї «вдосконалюються»

12 січня ц. р. на сторінці «Кримінальна хроніка» розповідалося про те, як одеські шахраї «плачучими» дзвінками про «аварії» родичів і нібито тяжкі наслідки зуміли видурити загалом більш як пів мільйона гривень у трьох ладижинських пенсіонерок. На щастя, одна з них добре запам’ятала, як виглядав той, хто приходив по гроші, завдяки чому зловмисників по гарячих слідах вдалося затримати в сусідній області.

Але шахраї, як мовиться, не стоять на місці. Вони то повертаються до призабутих методів «роботи», то видумують щось нове. Показові з цього приводу кілька випадків у нашій області. Одна спритниця, яку нині розшукує поліція,  видурила у 86-річної жительки Вінницького району 325 тисяч гривень в обмін на сувенірні купюри. Вона видавала себе за працівницю пенсійного фонду і пояснила потерпілій «необхідність замінити старі гроші, які нібито вилучаються з обігу, на нові у зв’язку з  реформою». Наступного ж дня прийшла соціальна працівниця, якій потерпіла й похвалилася «новими» банкнотами.

Але жертвами стають не лише замучені хворобами довірливі бабусі. 31-річна вінничанка втратила 60 тисяч гривень після того, як їй зателефонували й розповіли, що потрібно зробити для отримання «Вовиної тисячі за вакцинацію». Звісно, випитали дані, яких нікому ні за яких обставин розповідати не слід. У результаті й тисячі не отримала, й шістдесят втратила. Тим часом правоохоронці нагадують, що державну виплату можна отримати  в безготівковій формі на картку «єПідтримка» шляхом реєстрації в застосунку «Дія», а всякого роду дзвінки навколо цієї теми найчастіше є «творчими пошуками» шахраїв.

На жаль, час нині такий, що добрі дяді і тьоті з гостинцями куди рідше трапляються, ніж аферисти. Максимально відгородити від останніх насамперед літніх людей – наше спільне завдання. Ось чому «Вінниччина» старатиметься максимально інформації друкувати саме на цю тему.

Микола КАВУН

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені